Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасувало Міністерство охорони здоров’я України. Про це повідомили у прес-службі МОЗ, передає ТСН. 

Як йдеться у повідомленні, дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Як зазначається, відповідні зміни були внесені наказом МОЗу № 958 від 23 квітня 2019 року.
Зокрема, вакцинація гарантована всім дорослим, які: контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин); не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті; за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.
За даними медиків, дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.
Окрім цього, через спалах кору в Україні існує ризик захворіти для немовлят, яким раніше щеплення робили у 12 місяців, тому тепер дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже від 6 місяців.
У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза). Інтервал між щепленнями має бути не менше одного місяця.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!