Повернути селу Старий Чорторийськ історичну назву, яку воно під різними транскрипціями носило ще з 1100 років,  мають намір депутати обласної ради. Про це йшлося на засіданні постійної комісії  з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією Волинської облради. Пише “Голос України”.

Проте фахівці з Українського інституту національної пам’яті пояснили, що для перейменування немає законодавчих підстав.   Вказуючи, що “перейменування географічних об’єктів здійснюється у випадку: повторення назв однорідних географічних об’єктів у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці; необхідності повернення окремим географічним об’єктам їхніх історичних назв; істотної зміни функції або призначення географічного об’єкта; необхідність приведення назви географічного об’єкта у відповідність із вимогами Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

   Як бачимо, спеціалісти навіть такої поважної установи можуть помилятися. Тож, як вважають депутати обласної ради, настав час відновлювати історичну назву одного із найстаріших населених пунктів Волині.
Думаю, що це не останній такий прецендент на території області. Адже вже понад два десятиліття ведеться дискусія щодо перейменування міста Володимира-Волинського, яке вісім століть носило назву Володимир. Свою приставку Волинський  воно отримало після третього поділу Польщі  наприкінці ХVIII століття, оскільки Російська імперія мала вже Володимир на Клязьмі. Місцеве ж населення  за звичкою, як і раніше, називає його скорочено Володимиром, як колись Дніпропетровськ -Дніпром.  Тож тепер, коли  з  Росією нас долає кордон і відносини із сусідньою країною братніми аж ніяк не назвеш,  здається на часі повернути місту, заснованому князем Володимиром Великим, його справжнє ім’я.

   Звичайно, зміна назв населених пунктів справа клопітна, але заради відновлення  історичної справедливості, нею потрібно займатися” – пише Максим Солоненко у “Голосі України”.

   Нагадаємо: за повернення історичної назви місту виступав депутат міської ради Максим КЛИМЮК. Його підтримав народний депутат України Ігор ГУЗЬ. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!