Всесвітній день вишиванки – щорічно відзначається у третій четвер травня. У цьому році свято припадає на 16 травня.
Його ініціатором є  студентка Чернівецього університету. У 2006 році вперше  частина студентів цього вишу та його викладачів прийшли на навчання у своїх вишитих солрочках. Їм повинні завдячувати появі такого яскравого свята. До речі, цього дня одягають вишиванки не лише в Україні, а поза за її межами.

Серед шанувальників нашого одягу, такі зірки як Мадонна, Міла Куніс, Діта фон Тіз, Сандра Буллок, Різ Уізерспун, Кейт Мосс, Джекі Чан, Ніколь Кідман. Одна з найпопулярніших поп-виконавець Адель – позувала у вишиванці для журналу VOGUE. Навіть ще у 70-х роках, легендарний лідер гурту «The Doors» Джим Моррісон, красувався на фотосесії у традиційній українській вишитій сорочці.

Однак першим, хто  почав носити вишиванку, як повсякденний сучасний елемент гардеробу — Іван Франко, котрий так і зображений на українських гривнях — в сучасному піджаку, одягненому на вишиванку.

Сьогодні зранку соцмережі рясніють різнокольоровою гамою цього національного одягу. Видання “Володимирмедіа” зібрало світлини володимирчан, котрі вже встигли похизуватися своїми вишиванками.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!