Держава уклала 20 договорів про соціальне забезпечення громадян України, які працюють за кордоном. Повідомляє «Znaj.ua».

Це стосується тих мігрантів, які працюють за договором і платять податки. В майбутньому держава, в якій вони проживають, може нарахувати їм іноземну пенсію. Правда, угода для кожної країни різна, тобто право на пенсію українці можуть отримати за відпрацьований період, або з зарахуванням трудового стажу в Україні.

Проте українцям необхідно дізнатися про всі умови та поцікавитись, чи країна уклала відповідну угоду з українським урядом. Інакще так може статися, що відпрацьовані в Україні роки можуть не зарахувати до трудового стажу за кордоном.

Крім цього, необхідно мати 25 років страхового стажу. Раніше це було 15 років. За недостатньої кількость відпрацьованих років, пенсійні виплати будуть мінімальними – 1497 гривень/місяць. Країни, які готові виплачувати пенсійне утримання громадянам України за працю на їхній території: Латвія, Литва, Іспанія, Естонія, Словаччина, Чехія, Болгарія, Португалія, Польща.

Необхідно перевіряти умови працевлаштування: Офіційне оформлення; наявність угоди між державами; щомісячне відрахування роботодавцем податків та внесків.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!