Сьогодні в Україні відбулася історична подія -інавгурація нового Президента України Володимира Зеленського. Церемонія пройшла у Києві у Верховній Раді України.

У своїй промові він закликав повернутися українців, котрі проживають за кордоном, і пообіцяв надати їм громадянство. Та зазначив, що  першочерговим завданням є припинення вогню на Донбасі будь-якою ціною, навіть якщо буде ризик втрати посади, але у жодному випадку не ціною втрати територій. Додавши, що готовий до діалогу за умови повернення полонених та втрачених територій.

Незвичним було зверення до українців не вішати його портретів у кабінетах. Натомість порадив замінити їх світлинами дітей і перед кожним рішенням дивитися їм в очі. Також у своїй промові зауважив, що багато років робив усе, щоб люди посміхалися, тепер зробить усе, щоб вони не плакали.

Аналізуючи роботу Кабінету міністрів, він заявив: “Уряд не вирішує наших проблем, уряд і є нашою проблемою”. При цьому  додав, що якщо уряд не може вирішити проблему, він має подати у відставку.

Звертаючись до депутатів, пан Зеленський закликав парламент ухвалити закон про скасування депутатської недоторконаності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і виборчий кодекс.

Також він закликав звільнити з посад голову СБУ, генпрокурора і міністра оборони. “У вас на це буде два місяці. Непогані бали на дострокові вибори до Верховної Ради”, – сказав він.

Насамкінець Володимир Зеленський  оголосив про розпуск Верховної ради України та дострокові вибори.

P.S. Досить пильно журналісти стежили за деталями, які відбували під час інавгурації. Так от було помічено, що після того, як Зеленський отримав посвідчення, вік поклав його на  подушечку, яку тримав військовослужбовець почесної варти. Солдат зробив кілька кроків, відступаючи від трибуни, і воно впало на підлогу під ноги одному з представників “Самопомочі”, який підняв його. Чи стане це особливою прикметою і що вона означатиме, – дасться знати.

Варто нагадати: під час інавгруації Януковича, перед ним зачинилися двері, при Порошенку знепритомнів солдат почесної варти.

Після завершення інавгурації недвузначно повів себе поки що чинний Голова ВРУ Андрій Парубій, котрий промовив: “Це було весело. Дякую”. Насправді, з його боку це виглядало як неповага до діючого Президента України. Як відгукнуться його слова для нього самого,  – покаже час. А поки усі чекають на дії Володимира Зеленського.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!