За останні роки   попередня влада так дореформувалася, що  села  стали подібними на примари. Позамикали  малокломплектні школи, клуби, бібіліотеки, дошкільні дитячі заклади. А тепер добралися до ФАПів.  А все почалося з того, що міністр охорони здоров’я Уляна Супрун вирішила провести широкомасштабну медичну реформу, заручниками якої  стали не лише медичні працівники, а й пацієнти, тобто громадяни України.

До редакції «ВолодимирМедіа» звернулися жительки села Хмелів Ольга Соколова та Нехворощ Олена Литвинчук з проханням винести на широкий загал проблему закриття ФАПів у вищевказаних населених пунктах.

Два тижні тому на одній з нарад в КП «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» фельдшерам вищезгаданих сіл Олександру Литвинчуку та Сергію  Симчуку було озвучено, що з 1 липня  медичні пункти  закриють, а посади фельдшерів скоротять.

Селянам це не сподобалося, адже в селах проживає до десятка діток віком до одного року, за якими повинен бути щоденний медичний нагляд, є сотні людей похилого віку, до котрих обоє фельдшерів, незважаючи на пору року та доби, йдуть на виклики. Та й професійний  рівень і   стаж обох медиків, як наголосили співрозмовниці, подекуди  на порядок вище професіоналізму сімейного лікаря. Тому відразу  селяни кинулися до керівника центру первинної медичної допомоги Катерини Чубок.

«Катерина Василівна нам повідомила, що коштів на утримання ФАПів у бюджеті немає. Проблемою їх подальшого функціонування повинна займатися Зимнівська ОТГ», – розповідає Ольга Соколова. -Ми відразу ж зв’язалися з головою Зимнівської територіальної громади В’ячелавом Католиком. Але розуміння проблеми  не побачили. Він заявив, що  в штаті сільської ради немає такої посади, як фельдшер. Тому вирішення проблеми фінансування ФАПів поки що  не вирішуватиметься, як би ми не доводили критичність нашої ситуації».

«Медпункт в Нехворощах останнім часом існує завдяки місцевим спонсорам, які щоразу купують ліки  та медичні засоби для надання першої медичної допомоги, – продовжує ділитися пані Олена. – Немає ніякого обладнання, окрім того, фельдшер сам  дрова рубає, грубку гріє, прибирає приміщення за мінімальну зарплатню. Хіба так має виглядати медична реформа?»

Обоє жінок стривожені таким станом справ.   Що їм робити? Куди йти, де правди шукати? Куди писати або телефонувати? Ці запитання поки що залишаються без відповідей.

30 травня відбудеться  сесія Зимнівської ОТГ, на яку планують зі зверненнями завітати жителі сіл Хмелева та Нехворощ. Вони твердо налаштовані вимагати позитивного вирішення піднятої проблеми. Та чи відгукнуться депутати та віднайдуть кошти у бюджеті задля вирішення організаційних та фінансових питань подальшої долі ФАП, – невідомо. Але як наголосила Ольга Соколова, у випадку ігнорування їхніми проблемами громада сіл ініціюватиме недовіру голові Зимнівської ОТГ В’ячеславу Католику.

У цій історії ще один бік медалі. Двоє молодих  чоловіків, за плечима яких не лише хороший медичний досвід, повага і шана людей, мають сім’ї та дітей, яких потрібно за щось утримувати.   І що їм залишається: їхати на польського пана спину гнути чи крутити баранку Європою у пошуках заробітку? Тільки тому, що чиновники безпорадно розводять руками, коли стикаються з проблемами, вирішення яких  безпосередньо прописані  у функціональних обов’язках.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!