Cьогодні Національна поліція України відзначає професійне свято. З цієї нагоди видання «Володимирмедіа» вітає усіх правоохоронців, а читачам пропонує інтерв’ю з начальником сектору моніторингу Володимир-Волинського відділення поліції Ігорем БАЙКЕВИЧЕМ та заступником начальника відділу, начальником слідчого відділення Олександром МОГИЛЕЦЬКИМ, які згодились розповісти про криміногенну ситуацію у місті.

  –  Ігоре Ананійовичу, з якими показниками зустрічаєте свято?

– Чесно кажучи, з досить непоганими, якщо брати розкриття злочинів та кількість звернень громадян. Так, упродовж шести місяців  до нашого відділення надійшло 4119 повідомлень, що на 59 повідомлень менше ніж у 2018 році. За добу в середньому їх надходить 23 повідомлення. Із зареєстрованих –  482 внесені внесено до ЄРДР, 598 складають адмінпротоколи, 2974 звернень розглянуто згідно Закону України про звернення громадян.

– Який відсоток злочинів вдається розкрити?

-З 261 злочинів 122-ти особам повідомлено про підозру, що становить 47 відсотків розкриття. З них двоє неповнолітні, а також ті, що скоїли кримінальне правопорушення у групі – 4 особи,  у стані алкогольного сп’яніння – 25, з тієї кількості непогашена судимість у двадцятьох осіб.

– Чи не щотижня у ЗМІ зявляється інформація про затримання осіб з наркотиками…

– На сьогодні маємо 7 фактів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. З них по двох фактах двом особам повідомлено про підозру. Окрім того, були складені 5 адмінпротоколів за виявлення наркотичних речовин у невеликій кількості (44ст. адмінкодексу України).

Яка кадрова ситуація? Судячи з інформації про набір поліціянтів, напрошується висновок: не вистачає працівників

-Так, бракує слідчих, дільничних та працівників сектору реагування патрульної поліції.

– Варто зазначити, до реформи дільничних було значно більше…

– Погоджуюсь. Однак Міністерством внутрішніх справ минулого року запущено проєкт “Поліційний офіцер громади” для роботи в Об’єднаних територіальних громадах, який має охопити понад 29 тисяч населених пунктів і вже до кінця 2020 року запрацює по всій територій України. Його планується реалізувати у два етапи: перший (2019 рік) – налагодять роботу у 802 об’єднаних громадах, другий (2020 рік) – на території всієї держави. Що входитиме в обов’язки офіцера громади.  По-перше: він буде орієнтований на розв’язання безпекових проблем своєї територіальної громади. Окрім того, доступний для населення, тому що постійно знаходитиметься поруч з людьми. Тобто проживатиме у тому населеному пункті, за яким закріплений.

З кожним днем все більше людей стають жертвами інтернет-шахраїв. Чи вдається притягувати винних до відповідальності?

– Це не просто, адже для того, щоб отримати доступ до банківського рахунку, на який люди переказують кошти шахраю, за законом поліція має звернутися до банківської установи тільки в тому випадку, якщо є рішення суду. Виявлення і встановлення особи афериста – процес, здебільшого, довготривалий, але маємо факти встановлення осіб причетних до шахрайства і притягнення їх до відповідальності.

– Так, у нас зареєстровано чимало випадків, коли особи перераховують кошти, здебільшого за товар, потім акаунт блокується, телефон продавця не відповідає. Тому ми неодноразово звертаємося до громадян з проханням не переказувати гроші, а платити наложеним платежем, – додає Олександр Могилецький. – Трапляються й інші ситуації, через які довірливі громадяни позбуваються чималих сум. Зокрема, дзвінок «працівника банку», який просить під різним приводом повідомити номер картки, пін-код. І як тільки отримує потрібну інформацію, з рахунку особи зникають кошти. Також одним з найпопулярніших шахрайств є повідомлення телефоном про затримання рідних поліцією. У нас  був випадок, коли бабуся перерахувала через термінал кошти аферистам після того, як їй вночі подзвонили і  сказали, що онук потрапив до відділку. Щоб справу «зам’яти», потрібно заплатити за вказаним банківським номером. Замість того, щоб подзвонити онуку або ж доньці чи сину, вона позичила вказану суму і переказала шахраям. Пригадую й інший випадок. Прийшла жінка і розгублено, та ледь не пошепки питає, де її син і чи скоро відпустять? Коли поцікавився, хто її син і що він накоїв, вона повідомила про схожу ситуацію з бабусею. Здебільшого, шахраями у подібних ситуаціях стають засуджені, яким сприяють особи, котрі охороняють їх, надаючи доступ до Інтернету та іншу інформацію, яку вони використовують для шахрайства. На практиці мали два випадки у Володимирі, коли люди стали жертвами таких злочинних груп. Також кілька місяців тому вдалося розкрити справу нашого місцевого афериста, який розміщував оголошення про оренду житла, брав залог, а потім зникав. Наразі він притягнутий до відповідальності.

– Місяць тому місто сколихнула звістка про знайдений труп жінки у вигрібній ямі поруч з друкарнею. Можете розповісти більш детально про це?

– Наразі відкрите провадження, рішення по якому не прийняте. І поки рано щось говорити. Скажу лишень, що довго не могли встановити особу загиблої. (З власних джерел виданню стало відомо, що нею виявилась 50-річна уродженка села Когильне, яка за своє життя народила дев’ятьох дітей і покинула їх авт.). Відомо, що тіло понад тиждень пролежало у воді й судмедексперту без лабораторних досліджень, які наразі проводяться, важко встановити остаточну  причину смерті. Однак зазначу, що слідів насильницької смерті не виявлено. Навіть більше, на жінці були золотий ланцюжок з хрестиком, обручка та срібний перстень. Під час розслідування вдалося дізнатися, що один зі свідків, який був знайомий з загиблою, розповідав, що тиждень ходив повз люк, бачив тапок біля нього, але не надав цьому значення.

-Чи когось притягнуть до відповідальності? Йдеться про відкритий люк…

– Встановлюється відповідальна особа за утримання споруди (люка). Щоб дати відповідь на ці питання, потрібна експертиза, яку проводять у Київському дослідному  інституті наукових експертиз або у Харкові. Однак це довготривала процедура. Для прикладу, ми й досі чекаємо висновків по торішній справі чоловіка, якого на підприємстві вбило колодою. Тож крапку у цій історії рано ставити.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!