Сьогодні – День Військово-Морських Сил України. І хоча у Володимирі-Волинському військові підрозділи немають відношення до цього свята, однак місто має свого Героя, який охороняє морські простори нашої країни на рейдовому тральщику “Генічеськ”, і яким по праву може пишатися. Видання вже писало про мужнього володимирчанина, який проміняв сухопутні війська на безкрайнє море, і який не зрадив присязі, коли інші товариші по службі перейшли на бік ворога у 2014 році Володимирчанин Олександр Бойчук: про окупацію Криму і те, як намагався вираватись з лап окупантів.

Олександр Бойчук більше десяти років прослужив у 44 полку, що дислокувався у Володимирі,  у 2-му батальйоні. Згодом перевівся до Криму. Коли туди прийшли окупаційні віська і вихід до моря був заблокованим, росіяни сподівалися, що опинившись у пастці, в українців  не залишиться іншого виходу, як здатися. Навіть пропонували зробити це за їхнім сценарієм, зімітувати захоплення, відзнявши на відео. Але Олександр Бойчук відмовився зраджувати присязі, яку складав на вірність народу України. Навіть у складній ситуації намагався вибратися з оточення, але ворог виявився сильнішим і підготовленішим. В результаті йому дали кілька годин. щоб покинув Крим, і пішки змусили йти 35 кілометрів за те, що не підкорився. Так, з пошматованим  жовто-блакитним прапором, схованим від окупанітів у білизну, він вирушив до Євпаторії. Потім була Одеса, Миколаїв, і ось уже кілька років він продовжує нести службу в Очакові на своїму “Генічеську”.

Про нього знімали фільм, його тральщик брав участь у спільних навчаннях разом з військовими моряками Польщі, Туреччини, Іспанії та Німеччини, і лідирував у маневрах, ведучи за собою групу потужніших європейських кораблів.

Сьогодні командир рейдового тральщика  Олександр Бойчук відзначає професійне свято – День Військово-Морських сил України. Вітаємо його і його команду!

 

 

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!