У разі носіння військової форми з армійськими знаками розрізнення особами, які не мають на це права, настає адмінвідповідальність. За осквернення або руйнування пам’ятника, спорудженого в пам’ять захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, учасників АТО (ООС) – кримінальна відповідальність.  Повідомляє АрміяInform.

Це регламентує Закон України № 2747-VIII «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу, наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб», який набув чинності.

За незаконне носіння військової форми зі знаками розрізнення новий закон передабачає попередження або накладення штрафу в розмірі від 2500 до 3400 грн. з її конфіскацією. За такі самі дії, вчинені повторно – штраф від 3400 до 6800 грн. або громадські роботи на термін від 30 до 40 годин.

Носіння ордену, медалі, нагрудного знаку особою, що не має на те права, каратиметься штрафом до 850-1700 грн. з їх конфіскацією. За незаконне виготовлення орденів і медалей та їх збут передбачено штраф від 1700 до 3400 грн. За такі самі дії, вчинені повторно – штраф від 3400 до 6800 грн. або громадські роботи на термін від 30 до 40 годин.

Осквернення чи руйнування братської могили або пам’ятника тим, хто захищав незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в АТО (ООС), каратиметься обмеженням свободи на термін від 3 до 5 років або позбавлення волі на такий самий термін.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!