Майбутні народні депутати – яскраві представники партії «Слуга народу», що балотуються за стовідсотково прохідними номерами партійного списку, відвідали нещодавно Волинь. Молоді та цілеспрямовані, освічені та дуже щирі, вони йшли до людей, щоб почути про проблеми краю, а також донести до широкого загалу головні тези програми, яку команда чинного президента реалізовуватиме у парламенті.

Мені разом із керівниками обласного штабу випало супроводжувати до Горохівського та Маневицького районів, а також обласного центру спікерів команди – №5 у виборчому списку Галину Янченко (на фото), а також Святослава Юраша, Мар’яна Заблоцького, Дениса Монастирського,  Олександра Маріковського  та Василя Мокана. Цілий день у ритмі зустрічей та виступів, скажу відверто, був нелегким, але заряд позитиву та енергії від цього спілкування вселив надії на те, що все у нашій державі буде гаразд. Бо вперше за майже три десятиліття до парламенту йдуть нові, інші, прогресивні та незалежні особистості. На підтвердження цього – основні мессенджі, які вони доносили людям:

Влада потребує оновлення та очищення. Рівень довіри людей до народних депутатів сягнув критично низького мінімуму – лише 4% українців підтримують те, що відбувається у Верховній Раді. Команда «Слуги народу» – це в першу чергу нові обличчя. За списками та по мажоритарних округах від цієї політичної сили на вибори не йде жоден теперішній депутат, адже спільну роботу усіх парламентарів у попередні роки люди вважають незадовільною.

Корупція починається з депутатської недоторканості. Першим рішенням оновленої Верховної Ради має стати зняття недоторканості із народних депутатів. Діючому, а точніше, бездіяльному нинішньому парламенту таке рішення не під силу, адже саме так чинні народні обранці захищають свій бізнес та незаконне збагачення, уникають правосуддя і покривають злочинні схеми, учасниками яких вони є.

Фракція політсили «Слуга народу» візьме на себе відповідальність за подальший стан справ у країні. За опитуваннями, підтримка нашої партії сягає 43 відсотки, до депутатів, що пройдуть за списком, приєднаються мажоритарними. І зараз голоси за партію «Слуга народу» важливі, як ніколи, адже  сформована у новому парламенті фракція буде готова самостійно ухвалювати рішення і нести за них особисту відповідальність перед народом: без домовленостей та загравань з іншими партіями, без ганебних купівлі-продажу голосів і торгів «послуга за послугу», як це відбувається зараз.

А вже відповідаючи на різноманітні запитання волинян, експерти команди зосередились на конкретних завданнях та діях, які потрібно впровадити заради позитивних змін у державі. 

Так, на запитання про те, чи можливо подолати корупцію на митниці, Мар’ян Заблоцький відповів, що усім відомо, як цілі ділянки кордону контролюють кримінальні авторитети, які також мають вплив на призначення митників на найвищі посади. Звичайно, боротьба з корупцією на митниці має розпочатись із викриття злочинів, конфіскації незаконно набутого майна, ув’язнення корупціонерів. Але в глобальному сенсі побороти проблему допоможе інтеграція в ЄС, зокрема, входження України до зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Це основний декриміналізуючий засіб, бо коли немає кордонів та бар’єрів для торгівлі, автоматично відпадає і проблема митниці як такої.

Про логічне завершення процесу децентралізації у дещо видозміненому вигляді, ніж це було запропоновано нинішнім урядом, розповів Василь Мокан. За його словами, слід уже переходити до обов’язкового об’єднання тих громад, які з певних причин досі не можуть домовитись про добровільне злиття територій. Крім того, у найближчих планах – ліквідація РДА та ОДА, створення виконавчих комітетів рад районного та обласного рівнів, передача їм максимуму повноважень та фінансів для здійснення господарської діяльності в межах територіальної одиниці, а також формування префектур європейського зразка.  Про анонсоване раніше укрупнення районів уже не йдеться, також очевидно, що до повного завершення адміністративно- територіальної реформи, місцевих виборів не буде.

Про найбільш наболіле – високі тарифи на комунальні послуги довелось також відповідати Мар’яну Заблоцькому. Він, зокрема, зазначив, що президент Володимир Зеленський вже вніс два законопроекти, які стосуються тарифів на електроенергію. Ці нормативні документи передбачають відміну корупційної формули «Роттердам+», через яку всі ми переплачуємо за електрику мінімум 15%, а ще додатковим тягарем на бюджети українських родин  лягає зелений тариф та інші переплати. Тільки ж знову перепона: назбирати голосів за закон, який полегшує життя простих людей,  у нинішньому парламенті просто неможливо.

А найбільше учасникам зустрічей у селах та містах Волині сподобалось те, що від команди «Слуги народу» не прозвучало  жодних популістських заяв чи захмарних обіцянок. Так, експерти зазначили, що державний бюджет доволі обмежений, тож сподіватись на те, що коштів буде достатньо, не варто. Але до ухвалення основного фінансового документа вони зможуть провести професійний аудит, на основі якого кардинально зміниться розподіл коштів, що дозволить покрити затребувані статті витрат. Також вони розуміють, що найбільше фінансових повноважень слід передати на місця, але водночас є величезна необхідність підвищення кваліфікації розпорядників коштів щодо ефективного використання фінансів. А ще майбутні депутати навіть на прохання учасників зустрічей не обіцяли ремонтувати дороги або ставити вікна у садочках і наголошували, що робота депутата  – це підготовка, розгляд, опрацювання, доведення до досконалості та ухвалення законів. Тож партія «Слуга народу» має на меті втілити курс президента у конкретних законопроектах та політичних рішеннях, сформувати професійний уряд, якому довірятиме народ України, впровадити кардинальні зміни, що врешті допоможуть зробити Україну успішною.

Уповноважена особа політичної партії

«Слуга народу» у одномандатному

виборчому окрузі №19                                              Павло Горошкевич

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!