Тут оживає історія. І це правда. На березі річки Луги два дні триває фестиваль «Княжий», який зібрав чимало учасників не тільки з усієї України, а й з-за кордону, а також тисячі гостей. Опинившись тут, поринаєш в атмосферу середньовіччя. Тільки на березі Луги можна зустріти готів з сусідньої Польщі, які плетуть паски з ниток за старовинною методикою та готують страви на вогні. Стати свідком лицарських боїв та дізнатись, які зачіски носили сотні років тому.

Окрім того, на фестивалі можна спробувати грузинську кухню: смажену баранину та плов з яловичини, гаряче морозиво, кольорові чіпси, продегустувати сири, м’ясні страви та різноманітні солодощі. А також постріляти з лука, відвідати гутірки з відомими людьми, придбати сувеніри відомих майстрів та побувати на фешн-показі.

Так, Валентина та Іван Міньковські вже не вперше беруть участь у «Княжому». Зізнаються, Володимир-Волинський переважає у проведенні творчих заходів за Нововолинськ. І це дуже добре. На фестивалі вони представляють вироби із дерева та шпону нововолинського підприємства людей з обмеженими можливостями  «Журавка» громадської організації «Довіра», яку вона очолює. Жінка каже, що мріє, щоб інші  члени організації мали можливість відвідати захід, але для цього потрібно створити умови для них. На жаль, попри хорошу організацію фестивалю, їх не передбачено. Тому вона звертається до організаторів врахувати її побажання на наступний рік. Окрім того, пані Валентина додає, що їхня громадська організація представляє нашу країну й на міжнародному рівні, тому було б непогано, якби не державному рівні подумали над заохоченням її членів. Не йдеться про гроші, хоча вони були б не зайвими, бо матеріали для виробів вони купують за власні кошти. Можна й грамотами або ж подарунками відзначити людей, які попри хворобу намагаються бути корисними суспільству.

Майстер дерев’яних скульптур Іван Халус з бойківського гірського села Сенечева на Долинщині, яке межує із Закарпаттям, ось уже п’ять років займається улюбленою справою. Маючи юридичну освіту, вирішив змінити фах, і ні разу про це не пошкодував. На міжнародному фестивалі-конкурсі дерев’яних скульптур «Київська Русь» виготовив композицію «Гусляр з райськими птахами» і посів друге місце. Зізнається,  цьогоріч ризикне знову взяти участь у конкурсі і буде намагатися посісти перше місце. Його колега з Києва – Василь Легкий різьбою по дереву займається з дитинства. Перші уроки отримав від свого учителя, а далі вдосконалював сам навички. Його роботи замовляють у музеї, на виставки. Найкращим матеріалом для роботи є дуб. Хоча творить скульптури з верби, берези, в’яза. Важче вирізати з яблуні.

Плетіння пасків за стародавньою методикою можна побачити, завітавши у містечко готів з Польщі. Пан Збишек за одну-дві години сплете чудовий аксесуар, який прикрасить ваш гардероб. Також тут кожен охочий має можливість придбати прикраси.

Фешн-показ суконь відбувся на одій зі сцен фестивалю і викликав захоплення у глядачів.

Загалом, атмосфера чудова на фестивалі. Гості мають можливість відвідати гутірки з відомими людьми та почерпнути багато цікавого для себе. Так, мені пощастило побувати на зустрічі з головним актором Дмитром Ярошенко, який зіграв головну роль Василя Стуса у фільмі «Заборонений». Про це згодом.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!