Кілька днів тому володимирчанин, Заслужений майстер народної творчості Анатолій Бойко отримав звання “Почесний громадянин міста Володимира-Волинського”. Відповідне рішення 11 липня 2019 року на сесії прийняли депутати Володимир-Волинської міської ради.

Нагадаємо, Анатолій Бойко є членом Всесвітньої асоціації художників по яєчній шкарлупі та Національної академії творчості інвалідів та рекордсменом України. Та попри ці досягнення, чомусь у рідному місті виникли проблеми із присвоєнням почесного звання. Так, проти  виступила депутатка Світлана Федонюк, зазначивши, він усього лише займається улюбленою справою. На її думку, це звання має право носити тільки та людина, яка прославила рідне місто. А як же вищевказані досягнення? Хіба ними майстер не прославив рідне місто?

Окрім того, Анатолій Бойко входить до списку “Ювелірні досягнення України” разом із всесвітньовідомим Миколою Сядристим, який виготовляє вироби із золота. Найвідоміші роботи майстра із золота: найменший у світі збірний виріб — маленький працюючий золотий замок (в 50 тисяч разів менший за голівку шпильки і має ключик). У кубічному міліметрі можна вмістити 50 тисяч таких замків. Робота «Пам’яті Олександра Гріна». Вона створена із золота та платини: фрегат із 337 деталей завдовжки 3,5 мм. Композиція «Паралельний світ»: на носі золотого комара сидить під парасолькою дівчинка. Найменші у світі шахи (шахівниця з фігурками розміщена на голівці шпильки). У цій роботі – найменша на Землі шахова фігура – золотий пішак у 3 мільйони разів менший за макову зернину. атюри Миколи Сядристого відомі в усьому світі. Його виставки з великим успіхом проходили у Монреалі, Парижі, Токіо, Дрездені та багатьох інших містах. Для своїх робіт майстер використовує як звичайні матеріали, так і дорогоцінні метали.

Ювелірний дім “Лорботрас”, каблучка якого «Царівна-Лебідь» є у книзі рекордів Гіннеса як каблучка з найбільшою кількістю діамантів у світі. Вона виготовлена з білого золота і прикрашена 2,5 тис. дрібних діамантів. Вартість цього шедевру – близько $ 1,3 млн. Ювелірний дім «Лобортас» відомий своїми незвичайними роботами. Майстри виготовляють як класичні прикраси, так і різноманітні статуетки з дорогоцінних металів та каменів. І це справжні витвори мистецтва. Роботи майстрів цього дому відомі у світі.

   Один з найвідоміших ювелірних брендів України – Київський ювелірний завод. Він почав своє існування 1936 року. Спочатку це була майстерня з ремонту годинників та реставрації ювелірних виробів, а вже згодом, на її базі створили Київську ювелірно-годинникову фабрику, а потім, і завод. Асортимент ювелірних виробів ПАТ” Київський ювелірний завод “- це понад 6 тисяч найменувань. Щомісяця підприємство випускає 50 нових виробів. Щороку підприємство презентує по три колекції ювелірних прикрас.

Чи не є усі ці досягнення і визнання Анатолія Бойка доказом того, що він прославив рідне місто не тільки в Україні, а й поза її межами, довівши, що вартий звання почесного громадянина Володимира-Волинського? Щодо улюбленої справи… А як інакше можна досягти успіху? Лише займаючись тим, що тобі подобається.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!