Вперше до Луцька завітав голова політичної партії «Слуга народу», №1 у її виборчому списку Дмитро Разумков. День видався багатим на цікаві зустрічі та розмови. Попри принципову позицію розмовляти російською, допоки Україні не повернуть окуповані Донбас і Крим, Дмитро раз за разом переходив на українську, вочевидь, з волинянами інакше не можна.

Перша ранкова зустріч – на підприємстві «Модерн-експо», що  єпровідним виробником і постачальником торговельного обладнання в Центральній та Східній Європі. Проводить екскурсію власник цього виробничого гіганта Петро Пилипюк, розповідає про те, що під одним дахом там фактично працюють сім різних заводів, показує виробництво, з гордістю демонструє «розумні» технології, як от поштові бокси із холодильними камерами. Ці сучасні герметичні скриньки із електронними замками тестуватимуть колективом підприємства. Принцип роботи такий: власники цих боксів замовлятимуть через інтернет продукти, так як працівників багато, то об’єми замовлень будуть значними, а відтак службі доставки стане вигідно довозити їх до підприємства та розкладати до індивідуальних холодильних скриньок. Виходячи після робочої зміни, людина забирає продукти додому і не затрачає щодня час на відвідування продуктових магазинів. І це не єдина дивина цієї зустрічі. Бо вже розроблені торгівельні вітрини, що самі надсилають замовлення постачальникам, спеціальні тунелі, проходячи через які до каси  товар ідентифікується за зображенням, а не за штрих-кодом, смарт-холодильники тощо. Найбільша гордість Петра Пилипюка – створений ним кластер, завдяки якому вкладені інвестиції з Китаю вивели українську продукцію на експорт в Європу. Принагідно, керівник підприємства зазначає, що завести інвестиції в Україну на цей час просто неможливо, а попередня влада лише на словах сприяла цьому процесу, насправді його гальмуючи.

-Я ще такого підприємства не бачив, – щиро зізнається Дмитро Разумков у розмові за кавою з колективом підприємства «Модерн-Експо». Він відповідає на запитання працівників, висловлюючи позицію партії «Слуга народу» про те, що держава повинна будувати довгострокові стосунки з бізнесом, що для підтримки підприємств достатньо переглянути податкове законодавство та подолати бюрократичну корупцію, яка не дає бізнесу розвиватись, крім того, усі ці зміни мають відбуватись швидко.

На пресконференції для журналістів Дмитро Разумков у першу чергу роз’яснює, як відбуватиметься партійне будівництво у політсилі «Слуга народу». Без звичних процедур реєстрації осередків не обійтись, але подання заяв на членство у партії та відбір кандидатур до неї максимально переведуть в онлайн-режим. У період парламентських виборів не ризикують розбудовувати партійні організації, бо знають, що в Україні досі існує політичне рейдерство, тож охочих втертись в довіру і потім захопити партійні осередки в корисливих цілях вистачає.

Шанси ж на цих виборах Дмитро оцінює за соціологічними дослідженнями. Згідно з останніми опитуваннями партія «Слуга народу» перемагає з 52,3%. Особливу увагу лідер президентської політичної сили звернув на те, що у всіх 199 мажоритарних округах від партії висунуто кандидатів у народні депутати, але виборцям слід бути дуже уважними, щоб не потрапити на обман, коли деякі нечесні кандидати розробляють для агітації бренд, візуально схожий на «Слугу народу». У виборчому ж бюлетені буде чітко зазначено, від якої партії балотується кандидат, тому людям у кабінці для голосування не варто поспішати, а уважно вичитати кожен рядочок бюлетеня, щоб не зробити помилку.

Зі сміхом прокоментував Дмитро Разумков і новину про ніби-то розкол у партії через питання місцевих виборів. Він підтвердив, що притримувався і притримується надалі позиції, що вибори до місцевих рад мають відбутись у 2020 році. Втім, буквально вчора представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук припустив думку про можливість позачергових виборів, що викликало ажіотаж в ЗМІ, мовляв, у партії не можуть дійти згоди. Та це, вважає Дмитро, лише вказує на те, що в політичній силі тривають здорові дискусії з різноманітних питань і кожен вправі висловлювати власну думку.

На зустрічі з виборцями лідер партії «Слуга народу» отримав безліч запитань, що стосувались різних сфер життя. Він коментував закон про мову, зазначивши, що створення умов для виробництва якісного українського інформаційного продукту було б ефективніше, ніж просто мовні квоти, вкотре повторював, що держава – це в першу чергу люди, а отже потрібно духовно і ментально повернути жителів окупованих територій. Неоднозначні враження у нього викликає освітня реформа, яку, каже, і назвати  реформою не може, бо запустити на цей час зміни лише в початковій школі означає, що освічене покоління Україна отримає через років так 18, а стільки часу ми чекати не можемо. А на зауваження однієї з учасниць зустрічі про неналежну підтримку на державному рівні галузі культури Дмитро відповів, що очікувати від колишніх уже народних депутатів сприяння розвитку культури як сфери не варто було, бо в більшості з них відсутня власна поведінкова культура.

Невимушено і просто спілкувався Дмитро Разумков з перехожими у Луцькому парку, зазирнув у зоопарк, прогулявся замком Любарта, відвідав місцевий «будинок з химерами». Будучи кандидатом №1 найрейтинговішої партії і без кількох днів народним депутатом, наперед вітань принципово не приймав. Казав, що «Слуга народу» не займається підкупом виборців чи застосуванням адмінресурсу, тому й не знатиме результату, поки не здійсниться чесне і прозоре народне волевиявлення. Але якщо президентській партії люди довірять місця у парламенті, то першими законами, ухваленими в Верховній Раді, стануть ті, що визначають процедуру відкликання народного депутата, знімають депутатську недоторканість, карають за кнопкодавство та пропуски засідань ради. Бо депутат – слуга народу і не інакше.

Уповноважений політичної партії «Слуга народу» у 19 виборчому окрузі Павло Горошкевич

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!