МОН закликає  батьків до 1 вересня зробити дітям усі вакцинації відповідно до Національного календаря щеплень. Серед обов’язкових щеплень – вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і ХІБ-інфекції.   Верховний суд України ухвалив рішення на користь обов’язкової вакцинації та визнав заборонити відвідувати дитячі садочки невакцинованим дітям.

Думка лікарів

У МОЗ пояснюють: таким чином вдасться зменшити рівень інфекційних захворювань. Як наголошує керівник Володимир-Волинського КП «Центр первинної медичної допомоги» Катерина Чубок, у державі діє Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб», де чітко зазначено, що відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень. Якщо у шкільних  закладах перебування дитини в колективі  розглядає керівник освітянського закладу, який має вирішити питання  альтернативнеого навчання, то у дитячих садочках перебування невакцинованих дітей навіть  не обговорюється. Тобто, перед тим, як влаштовувати маля у дитячий садочок, батькам потрібно подбати про його вакцинацію.

Декілька років тому довідку про щеплення можна було, м’яко кажучи, придбати у лікаря або педіатра за певну винагороду. І батьки, які звикли все купувати, й надалі сподіваються, що йцього річ їм це вдасться зробити. Однак як наголосила Катерина Василівна, варто забути про подібне. У довідці про медогляд  лікар вказує наявність щеплень, чи їх відсутність. А дані про це вносяться до електронної картки пацієнта. Усі вакцини – якісні та безкоштовні для тих, хто підписав декларацію з сімейним лікарем.

У минулому масштабна кампанія проти вакцинації та свого роду неякісні вакцини зробили свою чорну справу. Люди масово відмовлялися вакцинувати своїх дітей. Однак спалахи кору у Володимир-Волинському районі та повідомлення про захворювання на інші інфекції в масштабах країни все ж таки довели, що без вакцинації не обійтися. Як зазначила Катерина Чубок, відчутні позитивні зрушення в даній області.  Рівень вакцинованих людей зріс на добрячий порядок порівняно із минулими роками. Більше того, вакцина у Володимир-Волинському медичному закладі є у достатній кількості, сертифікована. В даний час вирішується питання про відкриття додаткового кабінету щеплень.  Зважаючи на випадки захворювання на дифтерію,зареєстрованих в інших регіонах, Катерина Василівна закликає усе доросле населення  вакцинуватися проти дифтерії та правця. Така процедура повинна проводитися раз у 10 років.

Думка освітян

Держава у будь-якому випадку надасть можливість кожній дитині здобути шкільну освіту. При цьому в жодному випадку не повинно створювати загрозу здоров’ю іншим дітям, Тобто питання перебування невакцинованої дитини в школі  вирішується безпосередньо на місцях. Батьки можуть написати заяву на ім’я керівника навчального закладу на переведення дитини на альтернативну форму навчання: дистанційну чи індивідуальну.

Як зазначає начальник управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради В’ячеслав Петрук, поки що не зареєстровано жодної заяви від батьків щодо організації  альтернативного навчання  їхнім невакцинованим  дітям.

Поряд з тим у місті нараховується 23 дитини, які за станом здоров’я не мають змоги фізично відвідувати навчальний заклад. Зважаючи на висновки лікарів для них організовано альтернативний навчальний процес за місцем проживання.

До навчального року залишилося менше двох тижнів. То ж є ще час відвідати кабінет щеплень та подбати про здоров’я не лише своєї дитини, а  й тих, хто її оточуватиме.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!