До редакції звернулася мешканка Володимира-Волинського пані Наталя, яка виховує маленьку дитину. Жінка поділилася, на її думку, проблемою, про яку поки що ніхто не написав, хоча варто було. Та, напевно, нікогопоки  це не торкнулося.

Справа у тім, що нещодавно у місті відкрився новий магазин «Шара», який, за словами пані Наталі, цілком пристойний як для невеличкого Володимира. Однак є чималий недолік, який чомусь не врахували при здачі в експлуатацію приміщення. Йдеться про відсутність пандусу.

-Я проходила повз і хотіла зайти всередину, але у цей час дитина спала. Не могла залишити її на вулиці або ж взяти з собою.  Заїхати візком всередину теж не можна було через відсутність пандусу. Гадаю, не я одна обурена тим, що його там не має. Адже є інші такі мами. Окрім того, наскільки відомо, в Україні діють державні будівельні норми, які зобов’язують встановлювати пандуси у громадських місцях для людей з інвалідністю. Навіть уявити не можу, якби така людина могла потрапити всередину. А ще більше цікавить, хто приймав цю будівлю в експлуатацію без пандусу? – обуоюється володимирчанка.

«У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» чітко регламентовано обов’язковість влаштування пандусів для користування людьми з інвалідністю та іншими маломобільними групами. Крім того, прописані обов’язкові вимоги, умови, параметри та технічні характеристики щодо їх встановлення, а також наведені конкретні наочні приклади. Нові ДБН діють з 1 квітня цього року

Згідно з новими ДБН (державними будівельними нормами), усі громадські та житлові будівлі, приміщення у них, а також громадський простір мають бути доступними для маломобільних груп населення на рівні з іншими особами. Крім сходів мають обов’язково проектуватися пандуси, ліфти, піднімальні платформи, вертикальні підйомники та інші спеціальні пристрої».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!