Щороку видання «Володимир Медіа» моніторить результати ЗНО по навчальних закладах міста Володимира-Волинського та району. І щоразу практично одна й та ж картина. Хто очолював таблицю переможців, той і надалі залишився у лідерах. Дехто навіть «підтягнувся».
Результати ЗНО з української мови (взяли за основу) навчальних закладів міста Володимира-Волинського все ж таки на висоті. Про це свідчать результати, оприлюднені на офіційному сайті Центру оцінювання якості освіти. Із 219 студентів педагогічного коледжу ім.. А. Кримського 100-відсотковий поріг не пройшло лише 3,2 відсотки. Така ж кількість випускників набрала від 180-200 балів.
Пальму першості варто присудити гімназії імені Цинкаловського, де із 25 випускників 48 % набрало від 180 до 200 балів. При тому, що стовідсотковий поріг подолали усі ті, хто складав ЗНО з української мови. Друге місце займає ЗОШ №3, де із 45 учнів не подолало 100% бар’єр лише 2,2 відсотка. На противагу цьому 40 відсотків здобули високі результати. Досить-таки хороші знання з рідної мови показали учні ЗОШ №2, де із 58 випускників не пройшли бар’єр 4 учні, однак знання 35,71 % оцінено за шкалою 180-200.
Що стосується ЗОШ №1 та ЗОШ №5, результати ЗНО з української мови також на відповідному рівні. Із 20 випускників ЗОШ №1, тільки один учень не набрав сто балів. Однак п’ятеро показало досить-таки високі результати. Дещо гірша картина із результатами ЗНО у навчальному закладі №5, де із 14 випускників 7,4 % не подолало стовідсотковий бар’єр, хоча 35,71 % учнів набрало 180-200 балів.
Якщо проаналізувати результати ЗНО з української мови у вищому професійному училищі та агротехнічному коледжі, якість знань учнів бажає бути кращою. Із 122 випускників училища 38,52 відсотка не подолало 100% поріг. Знання майже половини з тих, хто залишився, оцінено на рівні 120-140 балів. В агротехнічному коледжі виявило бажання здавати ЗНО із української мови 151 учень, з яких 21,19% – не дотягнули 100-відсоткового порогу. Більше половини – 100 до 120 балів. Жоден учень із вищезгаданих навчальних закладів не набрав 180 балів.
Дещо неприваблива картина з результатами ЗНО у навчальних закладах району. Найгірші результати показали учні Оваднівського професійного ліцею, де із 33 випускників – 69,7 % – не подолало 100 відсотковий поріг. Результати тестів практично решти учнів оцінено за шкалою 100-120. Устилузька ЗОШ йде другою за результатами у плані «високих досягнень». Із 14 випускників навчального закладу 4 учнів – не дотягнули до позначки 100 за шкалою оцінювання. Найкращі знання все ж таки вкотре показали учні Лудинської та Оваднівської ЗОШ. Якщо в Лудині рівень знань одного випускника не дотягнув до позначки 100, то в Овадному цей результат рівний нулю.
ЗНО – це лице навчального закладу та професійність його педагогічного колективу. Шкода, що дирекція шкіл та закладів професійної освіти не бере уроки з минулорічних провалів. Складається враження, що рівень знань учнів декотрих педагогів не цікавить. Або вже діти зневірилися в науці і у них зникло бажання здобувати знання у вишах. Як би там не було, але про це красномовно доводять результати з тесту з української мови.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!