Група депутатів від “Слуги народу” зареєстрували законопроект, яким пропонують продавати sim-карти за паспортами і блокувати “сірі” телефони. Йдеться про законопроект №1083, пише “Інтерфакс-Україна”

Пропонується відновлення ведення національного реєстру унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів і дозвіл операторам зв’язку блокувати телефон, IMEI-код якого не внесено до реєстру.

Також законопроект передбачає укладення договору про обслуговування абонентів з наданням особистих даних абонентів-фізичних осіб.

При цьому оператори зобов’язані здійснювати постійний обмін даними з системою контролю кодів в онлайн-режимі і інформувати споживачів при підключенні їх обладнання до мережі про відсутність кодів в системі контролю.

Пропонується штрафувати за зміну IMEI-кодів (крім виробників кінцевого обладнання та осіб, які здійснюють таку діяльність з письмової згоди виробника) на суму від 3400 до 8500 грн.

Закон, за його ухвалення, вступає в силу з 1 липня 2020 року, але не раніше дня, наступного за датою його опублікування.

За законопроектом абоненти, які користуються зв’язком без укладення договору в письмовій формі, до 1 січня 2024 року зобов’язані укласти (переукласти) договори зі своїм оператором. Інакше оператор призупинить надання їм послуг зв’язку (електронних комунікаційних послуг).

Якщо протягом 2 місяців з моменту призупинення послуг абонентом не укладено договір в письмовій формі, постачальник припиняє надавати послугу.

Після 2020-го держава має бути повністю у смартфоні. Про це на зустрічі із президентом Володимиром Зеленським заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!