Проходячи через Володимир-Волинську автостанцію, складається враження, що потрапляєш у циганський табір. Малі «кармеліти» з «будулайчиками» підходять до пасажирів з простягнутою рукою, випрошуючи на хліб. Старші представниці ромської національності чіпляються за рукави перехожих, обіцяючи передбачити майбутнє та відробити пороблене. Звичайно, не за безкоштовно, а видурюючи у довірливих людей гроші, а якщо повезе, то й прикраси.

Варто зазначити, їх багато буває у дні, коли отримують дитячі виплати. Після чого більшість роз’їжджається по домівках до наступного разу.

Особливу увагу роми звертають на молодь, якої з початком нового навчального року стало більше у місті. Студенти, серед яких здебільшого діти з села, приїхали на навчання. Саме на таких і «полюють» чорняві ворожки. Володимирчанка Пані Наталія розповіла, як проходячи автостанцією, побачила картину: циганка щось нашіптувала дівчині, а та вже діставала гаманця з рюкзака. Ледь відігнала її від майбутньої жертви. А якби не опинилась вона поруч? Дитина залишилась б без копійки, і навіть звернутися у поліцію не наважилася, бо сама віддала гроші. Жінка обурюється, що на їхні дії не звертають увагу правоохоронці? Адже це справжнісіньке шахрайство.

Та поліціянти не мають права вигнати циган з автостанції. Щодо факту шахрайства,  насамперед має бути звернення потерпілої особи до поліції, а потім потрібно довести вину того, хто скоїв злочин. А це не просто, оскільки люди, які потрапляють у подібні ситуації, не завжди звертаються із заявами про подібні випадки, або ж не можуть пригадати, як віддали гроші чи цінні речі, пояснюючи, що перебували ніби під гіпнозом.

   Ст. 190 (шахрайство) – заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.  Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, – карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

   Ворожіння у громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зважаючи на вищесказане, для того, аби не втрапити у халепу, варто не звертати уваги на ворожок, які пропонують зняти порчу або передбачити майбутнє. І не вступати з ними у діалог.

Та є ще одна сторона медалі. Наше місто вважається туристичним. Принаймні, так стверджує влада. Автостанція – місцем, де зупиняються автобуси, на яких приїздять люди з різних куточків України і не тільки. Яку картину вони бачать, ступивши на володимирську землю? З одного боку біля валі – обшарпаний базар, з іншого – забігайлівки, на самій автстанції – купа реклами з ларьками. І між усієї “краси”  малі роми бігають, випрошуючи милостиню в очікуванні “дитячих грошей”, а жіноча стать шарпає за лікоть і пускає пил в очі з метою ошукати. І яке враження складеться від перебування у Володимирі-Волинському?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!