13 вересня о 15.00 у культурно-мистецькому центрі відбудеться  зустріч з авторами та знімальною групою документального фільму “Рубіж . Грубешівська операція”. Про цей деться на сторінці КМЦ.

Рівно 75 років тому маріонеткові уряди Польщі та України підписали так звану «угоду про взаємний обмін населенням». Як наслідок, в період з 1944 по 1946 рік вигнали з дому і силоміць відправили до СРСР понад 480 тисяч українців, які проживали на території Польщі.
У погодженому з Кремлем тексті угоди та у звітах уповноважених з питань переселення, як водиться, йшлося про добровільність, про гуманітарний акт та, безперечно, про виконання «великої історичної місії з повернення українців на Батьківщину».
Добровільно з Польщі виїхало лише кілька тисяч українців, після чого Московський «гуманізм» набрав своєї звичної форми: людей під пильним наглядом НКВС без права забрати бодай щось заганяли в поїзди і цілими ешелонами тягнули вглиб СРСР. Сталінська «історична місія» обернулася тисячами жертв, поламаними долями, скаліченими сім’ями та роками забуття.

У фільмі «Рубіж. Грубешівська операція» йдеться про сновні етапи депортації та про спротив, який насильницькому переселенню спільно чинили воїни Української Повстанської Армії та польські повстанці з Армії Крайової.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!