Його не стало на 70-му році життя. Проте  колишні підлеглі, хоча й зі сльозами на очах, не згадують його у минулому часі. Він з ними назавжди. У пам’яті, серці та душі. Зізнаються, Володимир-Волинська ДЮСШ втратила тренера,  інтелігентного, культурного, порядного та працелюбного директора і людину з великої букви, серце якої перестало битися 25 серпня.

Своїми спогадами про нього поділився найстарший тренер школи, кандидат в майстри спорту Михайло Захарченко, котрий тренує діток княжого міста, 14 з яких здобули звання майстрів спорту з легкої атлетики та завоювали високі спортивні титули за океаном, захищаючи честь тодішнього Радянського Союзу .

Як наголосив у розмові Михайло Павлович, Олексія Зінкевича знає з дитячих літ, надав рекомендацію для вступу до вищого навчального закладу спортивного профілю. Після повернення з інституту у 1972 році разом зі своєю дружиною Розою Олексій Костянтинович розпочав тренерську роботу в ДЮСШ.  Завдяки його старанням, цілеспрямованості, керівництво міста запримітило в Олексієві Зінкевичу керівну жилку, тому у 1985-му доручено очолити колектив дитячої спортивної школи. До останньої хвилини свого життя дбав не лише про естетичний вигляд закладу, його благоустрій, спортивне наповнення та тренерський  колектив, а й про належне фінансування усіх спортивних заходів.

– Олексій Костянтинович був працелюбним і  нікому не давав ухилятися від роботи, – пригадує  Михайло  Захарченко, – основна його риса характеру – раціональність. Він добре знав, що робить і скільки йому потрібно зробити. Якщо  сьогодні важко, наступного дня усе доробить. Він був прекрасним директором, адміністратором, однак посада не заважала  возити та розсипати пісок, вирівнювати та вмощувати гравій, сіяти та косити траву на стадіоні. А ще  був вимогливим до себе та підлеглих, проте ніколи не підвищував тон ні до вихованців, ні до тренерів.  До слів директора прислухалися, з ним рахувалися, тому на неодноразові звернення фінансового плану  не було жодної відмови у місцевої лади і не тільки. Настільки умів авторитетно переконати навіть обласних керівників виділяти кошти на спортивні змагання різного рівня, де вихованці ДЮСШ виступали за честь області. Олексій Зінкевич ніколи не намагався з себе робити ангела. Навпаки – був прямолінійним та відкритим.  Таким запам’ятають усі, хто його знав, на усе життя.

Нині  запропоновано на посаду директора дві кандидатури: Володимира Гнатюка – директора районної ДЮСШ та Оксану Багницьку – завуча міської ДЮСШ. Колектив обрав Оксану Багницьку. І як наголосив Михайло Захарченко, цю кандидатуру   пропонуватимуть на затвердження міської влади.  Бо хто як не своя людина, котра знає роботу спортивного закладу з  середини, зможе достойно очолити його.

– Оксана свою   діяльність ДЮСШ розпочала з тренерської роботи, – говорить Михайло Павлович. – Згодом була призначена завучем. Роботу знає, тому тренерський колектив не пристане на іншу кандидатуру, оскільки нам працювати з новим директором.

Син Олексія Зінкевича, депутат Володимир-Волинської міської ради Валерій Зінкевич анонсував щорічне проведення 25 серпня турніру з легкої атлетики на честь батька, який він пообіцяв фінансувати. Крім того, планується ініціювати присвоєння звання Володимир-Волинській міській ДЮСШ ім’я директора.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!