Нововолинськ надіслав листи у відповідні інстанції, в яких обгрунтовує своє право стати центром новоствореного у результаті реформи децентралізації району замість Володимира-Волинського.

Про це у коментарі власкору “ВолиньUA” розповів регіональний консультант Асоціації міст України з правових питань Валентин Малиновський.

«Справа у тому, що центром району може стати місто з населенням не менше 50 тисяч чоловік. У Нововолинську така кількість є. А у Володимирі проживає менше 40 тисяч. Тому влада Нововолинська написала листи, де просить саме це місто розглядати центром нового району. Не знаю, якими будуть наслідки. Хоча з історичної точки зору Володимир більше підходить для статусу центру району. Та і розташований він в центрі», – повідомив експерт.

Зазначимо, що реформа децентралізації має завершитися до найближчих місцевих виборів.

Напевно потрібно “подякувати” нашому міському голові Петру Саганюку, що за двадцять років діяльності не розвивав місто і через це можемо втрати в майбутньому статус районного центру. У нас немає ні бізнес кварталу, тобто робочих місць, немає МРЕВ, не має гіперцентрів і населення. Госпітальний центр теж знаходиться у Нововолинську, відділення поліції -там же.

Шахтарське містечко, яке проектувалось і будувалось як шахтарське селище на 10-15 тисяч жителів, попри проблему із закриттям вугільних підприємств, розвивається. На його території розташовані окрім десятки малих підприємств, 3 великих, на яких працюють люди і є робочі місця, у 2018 році  відкрився сучасний сервісний центр МВС нового зразка, знаходяться інвестори, є 3 магазини “АТБ” –  2 з них цілодобові, нещодавно побудували “Епіцентр”, на 18-й сесії міськради прийняли рішення щодо будівництва індустріального парку.

Натомість у Володимирі-Волинському, яке розташоване на кордоні з Польщею, життя зупинилося. Зате воно кипить у міського голови, який “приватизував” місто й узурпував владу. Таке враження, що це – це його власна територія, де йому і його родині належить усе. Особливо центр міста, де він контролює ринок, та ж розібрана вбиральня, яка, за чутками, є власністю родини Саганюків, і на місці якої збирається будувати офісний центр. Подейкують, ресторан “Дружба” продали, і ниточки ведуть до…  І чи не трапиться так, що торговий центр “Роксолана”, у якому виникла потреба терміново замінити електропроводку, перейде у приватні руки. Не важко здогадатися чиї. На черзі – будівництво багатоповерхівки біля собору, проти якої протестували активісти, і це – в охоронній зоні археологічної пам’ятки національного значення “Вали городища”. Ми вже маємо живий приклад – “Пузатої хати”, яка належить сину міського голови, і яка побудована з порушенням Закону України “Про охорону культурної спадщини”.

Як бачимо, замість того, аби розвивати місто і дбати про людей, які у ньому живуть,  мер дбає про власні інтереси, а міська влада нічого не робить, її ефективність – нульова. І досить дивним є те, що інвестори оминають Володимир і заходять у Нововолинськ. Щось їх відштовхує від княжого граду. Та й не навколишні села чомусь не поспішають приєднуватись до міста, хоча пропозиції були. Натомість люди виїжджають, кількість населення зменшується ф Володимир ризикує втратити статус районного центру. Прогавили госпітальний центр, прогавимо й шанс бути районним.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!