Нещодавно видання повідомляло про те, що Нововолинськ претендує на статус районного центру, і вже зробив перші кроки у цьому напрямку. І якщо таке трапиться, Володимир-Волинський втратить чимало  привілеїв. Думку міського голови Петра Саганюка щодо ції ситуації опублікував сайт міськради.

Зокрема, він зазначив, що “у центрі, передусім, має бути людина. Ніхто не забирає прав у міст – ні Володимира, ні Нововолинська – але утворення повіту повинне базуватися на створенні зручних умов для громадянина. На сьогодні у Володимирі-Волинському знаходяться відділи поліції, міжрайонної прокуратури та Служби безпеки України, податкова, митрополія, єпархія. У Володимирі є залізнична колія, сюди зручно доїжджати і з Іванич, і з Оваднівської ОТГ.

Місто Володимир-Волинський спільно з районом працюють на перспективу, що колись тут буде утворений агломерат. Насправді у княжого граду не менше заслуг, ніж у міста-сусіда. І повторюсь, ми повинні в центрі ставити громадянина. Тому вважаю, що повіт має бути в нашому місті, адже історично це древня столиця Волині. І я думаю, що питань ніяких не повинно виникати з цього приводу”.

Не можна не погодитись з мером, що у центрі мають бути люди. Однак якщо брати кількістю, їх таки більше у Нововолинську, де щороку створюються нові робочі місця, відкриваються підприємства та й інвестор чомусь обирає саме  шахтарське містечко, оминаючи “древню столицю Волині”, яке ще й претендує на туристичну зону, що тільки є на словах. Бо й турист теж не йде і не їде у княже місто, яке поволі вимирає на березі зарослої і засміченої Луги, яка ще трохи і зникне, як зникла Риловиця, у яку закопуються мільйони і зливається лайно. І яка є посміховиськом та доказом чергової афери та брехливих обіцянок влади – реконструювати її берег. Називаючи структури, які знаходяться у місті, Петро Саганюк забув сказати про госпітальний центр, який чомусь знаходиться не у Володимирі, а  Нововолинську,  хоча наша будівля лікарні є у набагато кращому стані, при всій повазі до Нововолинської. Утім там медицина просунулась на кілька років уперед, і люди їдуть, здебільшого до фахівців саме у шахтарське місто. А ще дивно читати, що у Володимир значно ліпше доїжджати, бо на його теренах є залізнична колія. Та чи є інфраструктура у ньому? Один готель на все місто. І що робити “мільйонам туристам”, які приїдуть  у княжий град, наприклад, на фестиваль? Де їм зупинитись? На вокзалі? Чи на автостанції, яка закривається ввечері, і яка схожа на циганський табір?

Тож де бути повіту, дасться знати. Шкода буде, коли цей статус переберуть на себе сусіди через бездіяльність місцевої влади на чолі з міським головою, який думає перш за все про власні інітереси. Хоча ширяться чутки, що до міста мають примкнути Зимнівська та Зарічанська ОТГ. Може тоді ситуацію вдасться змінити.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!