З ночі займають чергу у Володимир-Волинському ТМО біля одного з аптечних пунктів, пільгова категорія людей, котрі мають право на отримання  безкоштовних ліків. Про це у відео розповів депутат міської ради Максим Клим’юк, котрий мав нагоду переконатися у цьому, завітавши у лікарню о шостій ранку і поспілкувавшись з хворими. Основною причиною, чому люди змушені чекати всю ніч, називає – недостатнє фінансування державної програми, яка дозволяє отримувати медичні препарати безкоштовно. Депутат пообіцяв втрутитись у ситуацію і зробити все можливе задля її покращення.

За коментарем щодо проблеми видання «Володимирмедіа» звернулося до головного лікаря комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» Катерини Чубок.

– Найперше хочу пояснити, що потрібно для того аби отримати ці ліки. Почнімо з того, що  Національною службою здоров’я України укладаються договори з медичними закладами, які надають первинну медичну допомогу. Для того, аби отримати медичні препарати за державною програмою «Доступні ліки», яка фінансується державою, потрібно звернутися за рецептом до лікаря. На обліку у нас знаходиться 8 тисяч пільговиків. Що стосується програми, яка забезпечує онкохворих безкоштовними ліками, вона фінансується з державного та місцевого бюджетів. Так, по Володимирі-Волинському району фінансування об’єднаними територіальними громадами повинно складати – 99,5 тисяч гривень у рік. Однак Оваднівська ОТГ уклала договір з нами лише з 1 вересня. Місто на четвертий квартал має видати  98,4 тисячі гривень. Окрім цього кошти виділяються Національною службою здоров’я України (НСЗУ). На жаль, мусимо визнати, усіх онкохворих неможливо забезпечити безкоштовними ліками через нестачу фінансування. Тому й склалася така ситуація. Щодо хворих, які отримують їх за програмою “Доступні ліки”, їм не потрібно займати черги, оскільки усе необхідне можна придбати вільно за рецептом в аптеках, які укалали договори з НСЗУ.

Нова редакція Реєстру лікарських засобів від 15 серпня 2019 року містить 254 препарати, що підлягають реімбурсації, тобто відшкодуванню (повному, або частковому) для населення: 95 препаратів для лікування серцево-судинних захворювань; 45 препаратів для лікування діабету другого типу;14 препаратів для лікування бронхіальної астми.

Прикро, що люди, які потребують життєво необхідних ліків, і не мають фінансової можливості їх придбати, не можуть користатися своїм правом отримати їх безкоштовно, яке забезпечує їм держава. Залишається сподіватися, що міська влада та ОТГ докладуть усіх зусиль задля того, аби поліпшити ситуацію.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!