«Програма  фінансової підтримки онкохворих дітей та дітей з тяжкими захворюваннями, а також осіб до двадцяти трьох років включно на території Володимир-Волинської територіальної громади на 2020 рік» є спільним проектом  депутатів Володимир-Волинської міської ради  Сергія  Барщевського та  Максима Климюка.  Саме цей документ додатково до порядку денного виносився на розгляд депутатського корпусу на черговій сесії міської ради, яка відбулася 20 вересня.

Принагідно потрібно  відмітити  свідомість присутніх, оскільки жодного запитання щодо доцільності даної Програми та тим більше фінансової її  сторони, що частенько стає каменем спотикання для декотрих депутатів,  не виникало. Тому  даний проект рішення без  обговорення та пояснень був внесений у порядок денний.

Якщо деталізувати основні пункти програми, варто донести нашому читачу про те, що під дію Програми підпадатиме на даний момент 83 людини, з яких 5-ть онкохворих. Однак ця цифра не панацея,  оскільки після вступу в дію даного документа, а це з 1 січня 2020 року, кількість людей може змінюватися. Як в одну, так і в другу сторону.

Загальний обсяг фінансових ресурсів під забезпечення Програми становить 1 мільйон 260 тисяч гривень.  Дана сума використовуватиметься на виплату безповоротної адресної грошової допомоги в межах 10 тисяч гривень на 1 хворого. В окремих випадках  розмір адресної допомоги (не менше 10 тисяч гривень) встановлюватиметься рішенням постійної комісії з питань охорони здоров’я  та екології за участі керівників КП «Центр первинної медичної допомоги», КП «Володимир-Волинське ТМО» та авторів проекту.

Окрім цього, програмою передбачено компенсацію на придбання  ліків протибольової терапії, яка виплачуватиметься на підставі лікарських рецептів, чеків на ліки, заяви та особистих документів, поданих до ЦНАП. Рішення про виплату вирішуватиме виконавчий комітет Володимир-Волинської міської ради.

-У Програмі, окрім адресної безповоротної фінансової допомоги та компенсації за ліки протибольової терапії, передбачено 110 тисяч гривень для забезпечення медичної, психологічної та санітарно-курортної реабілітації   онкохворим та тяжко хворим дітям, – наголошує один з авторів проекту Сергій Барщевський. – Однак якщо кількість пацієнтів збільшиться, відповідно вноситимуться зміни до Програми щодо додаткового виділення коштів.

Ініціатива   запуску у Володимирі-Волинському Програми  щодо підтримки онкохворих та тяжкохворих  дітей  у вищезгаданих авторів  визрівала вже давно. Неважливо, хто подав ідею. Важливо те, що обидва молодих депутати  Сергій Барщевський та  Максим Климюк  об’єднали свої зусилля заради підтримки сімей онкохворих та тяжко хворих діток.

Як відомо, уже впродовж декількох років Максим Сергійович  виступає автором проектів, спрямованих  на підтримку дітей-інвалідів,  є активним спонсором окремих соціальних проектів та заходів, які відбуваються для вищезгаданої категорії.

« Я вдячний депутатам за те, що попри політичні погляди  та амбіції все ж таки підтримали Програму, тим самим надали змогу онко- та тяжко хворим дітям   отримати безповоротну грошову допомогу в межах 10 тисяч гривень. Програмою передбачено виділення коштів в межах 100 тисяч гривень  для КП «ЦПМД» для придбання  памперсів, кало приймачів, онкомаркерів та 30 тисяч гривень для проведення тренінгів, семінарів, тематичних занять   для сімейних лікарів з метою підвищення онкологічної настороженості та грамотності,  – зазначає Максим Климюк.

Звісно, це неабияка перемога. Бо подібні програми вже давно діють у багатьох містах держави. Усім добре відомо, скільки коштує лікування цієї важкої хвороби, скільки потрібно затрачати коштів на лікування важких вад у дітей. Тому завдячуючи наполегливості та дипломатичності  Максима Климюка та Сергія Барщевського родини  онко та тяжко хворих дітей відчують фінансове полегшення.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!