Коли призначається нове керівництво у Володимирі-Волинському – відразу до нього  підвищена увага громади та… неприхована  прихильність  влади. Якщо керівник оправдовує надане нею довір’я, його підприємству  надаються різноманітні преференції, а самому очільнику  вручаються нагороди.

Є у місті комунальне підприємство «Володимир-Волинське теплоенерго», очолюване депутатом міської ради, головою бюджетної депутатської комісії Сергієм Кобою. На момент його призначення у багатьох представників громадськості був подив, непорозуміння  і виникало безліч запитань, адже до цього часу політичні погляди Сергія Коби (він очолював міську організацію ВО «Свобода») жодним чином не співпадали з поглядами міського голови Петра Саганюка. Проте задля прихильності мера Сергій Коба зрікся свого політичного минулого та зрадив інтересам партії, за що згодом був «нагороджений» посадою. Від того часу  жодних протиріч між Сергієм Кобою та Петром Саганюком не виникало.

А тепловики поступово почали вигрібатися із боргової ями, виходячи у прибуткове підприємство. Якби ще споживачі вчасно платили за одержані послуги, Сергію Кобі не було б рівних у місті.  А споживачам – жителям Володимира-Волинського  вже давно набридли експерименти, які над ними проводить підприємство теплових мереж разом з виконкомом.

Згідно інформації, розміщеній на сайті Міністерства Юстиції ( https://minjust.gov.ua/news/info/reestr-teplopostachalnikiv)   щодо тарифів на теплопостачання,  у Володимирі-Волинському він є найвищим по області. А попереду опалювальний період і тарифи, швидше всього, вкотре зростуть.  Адже десь треба віднайти гроші на латання асфальтного покриття та дитячих майданчиків, які були знищені під час ремонту теплотраси більше року у декількох дворах на вулиці Ковельській? І кращого виходу зі становища годі й шукати: народ стерпить усе. Ще й дякувати буде за відремонтований двір.

Але це ще не все. До приходу на посаду директора теплоенерго Сергія Коби фінансове вливання із міського бюджету у це підприємство було не таким широкомасштабним. У 2010 році тепловики отримали 50 тисяч, які були не освоєні, у 2011 – ні копійки, у 2012 – 99 тисяч; у 2013 – 90 тисяч; у 2014 році – 2 053 250 грн, з яких 1 922 020 грн субвенції з державного бюджету; у 2015 році – 1 964 000 грн та 500 тисяч у 2016 році. Отже, за сім років попереднього керівництва з міського бюджету виділено 4 мільйони 706 тисяч 250 гривень.

Починаючи з 2017 року теплоенерго  рушило у ногу з часом.  Зважаючи на  непевну цінову газову політику, почали з переобладнання газових котелень на тверде паливо, придбання спецтехніки для транспортування пиломатеріалів та облаштування площадок під дрова.  Для цього з міського бюджету виділялися капітальні трансферти, які йшли на забезпечення діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. У 2017 році  підприємство отримало 2 мільйони 689 тисяч 433, 87 грн капітальних, поточних трансфертів та субсидії. У 2018 році міський бюджет виділив на забезпечення діяльності  підприємства 1 970 842, 75 грн.

   Цьогоріч тепловики  з міського бюджету отримали капітальних трансфертів  в сумі 229 136, 30 грн та внесків до статутного фонду 193 585 грн. Усього за час керівництва Сергія Коби (три роки) з міської казни виділено 5 мільйонів 082 тисячі 999, 92 гривні.  Відчуваєте різницю у фінансовій підтримці?

Пояснень віднайдеться безліч.  То долар зростав, то зарплата піднімалася разом із соціальними пакетами; то ціна матеріалів летіла до гори. Але як би там не було, різниця разюча. Чи не так?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!