Чотири повіти замість 16 наявних районів пропонують утворити у Волинській області в результаті реформи удосконалення адміністративно-територіального устрою.
Про це йшлося 8 жовтня на брифінгу та круглому столі за участю експертів, які розробляли пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Волинської області, членів міжвідомчої робочої групи, представників Мінрегіону, регіональних громадських організацій та утворених на Волині ОТГ. Захід відбувся в бізнес-центрі «Passage Interdit». Повідомляють Волинські новини.

Насамперед керівник проєктів Інституту регіонального розвитку Орест Микита наголосив, що брифінг і круглий стіл покликані ознайомити мешканців областей із підготовкою адміністративно-територіальної реформи, а також для того, аби вони мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Колюшко зазначив, що така зустріч стала можливою завдяки отриманому центром гранту від британського посольства. Такі обговорення питання зміни адміністративно-територіального устрою районного рівня тривають у всіх областях України протягом року.

Він нагадав, що вже п’ять років у країні реалізовується реформа місцевого самоврядування, створюються об’єднані територіальні громади, децентралізується бюджетне фінансування.
«Це неминуче ставить перед нами завдання переходу до наступного етапу – реформи субрегіонального рівня», – сказав Ігор Колюшко.

Він відзначив, що на сьогодні в Україні нараховується 490 районів із населенням від 7 тисяч до 180 тисяч мешканців.

«Навіть до початку реформи було очевидно, що немає потреби в такій кількості районів. Фактично вони залишилися нам у спадок від СРСР. Тому маємо з одного боку великі перевитрати коштів на утримання всіх районних державних адміністрацій, районних рад, а з другого – постійно виникають конфлікти між районним рівнем і місцевим самоврядуванням», – відзначив голова правління Центру політико-правових реформ.

    Ігор Колюшко розповів, що концепція реформи передбачає укруплення ОТГ, які мають передбати на себе все, що стосується організації місцевого життя, обслуговування мешканців, зокрема надання адміністративних послуг через ЦНАПи. Фактично на районному рівні повноважень для місцевого самоврядування майже на залишиться.
  Він додав, що орієнтовно після реформи в Україні має нараховуватися 100–120 повітів. Це питання, яке має вирішитися уже до кінця цього року.
Голова правління Центру політико-правових реформ відзначив, що, відповідно до пропозиції Мінрегіону, на Волині мають утворити три повіти, однак, на його переконання, Волинська область повинна складатися з чотирьох повітів.
  Водночас зауважив, що важливий чинник, на який потрібно зважати, – це доступність транспорту (оптимальний час – 1–1,5 години їзди до районного центру), необхідність комунікації мешканця і органу влади.  Петро Жук зазначив, що, попри рекомендації Мінрегіону, теж вважає, що на Волині слід утворити чотири райони.

На захід завітала також голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, котра зауважила, що обласна влада не погоджується на пропозицію Мінрегіону щодо виокремлення в області трьох районів, натомість виступає за створення чотирьох районів. Після обговорення узагальнений варіант удосконалення субрегіонального рівня в Україні, зокрема щодо необхідності утворення на Волині чотирьох повітів, скерують до Міністерства розвитку громад та територій України. Цю думку врахують під час підготовки проєкту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою України, розроблення та прийняття якого заплановані на кінець цього року та перший квартал 2020 року.

Своєю чергою, вже на квітень-травень наступного року можуть бути призначені місцеві вибори, котрі відбудуться згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм у конкретній області.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!