Сьогодні, 13 жовтня у культурно-мистецькому центрі відбулася презентація громадських проєктів бюджету участі, на якій автори робіт мали можливість розповісти про свої їдеї  та відповісти на запитання присутніх.
Так, Максим Клим’юк є ініціатором встановлення металевих пішохідних огорож, які захищатимуть пішоходів від наїзду машин, і водночас перешкоджатимуть імпульсивному чи випадковому виходу на проїжджу частину, тим самим захищаючи і водіїв. Як зауважив автор проекту, такі конструкції планується встановити з двох сторін – від центрального перехрестя вулиць Ковельська-Луцька-Данила Галицького до перехрестя вулиць: Ковельська-Цинкаловського-Драгоманова. Саме на цих ділянках є найбільший автомобільний та пішохідний рух.  Вартість проєкту “Безпека пішоходів – безпека водіїв” 490 тисяч 911 гривень.

Інший його проєкт «Твій простір» направлений на створення відкритого публічного простору доступного для усіх категорій населення: людей з обмеженими можливостями, матусь з дитячими візками, школярів та студентів. Облаштувати його планується у парку Гагаріна на місці колишнього танцювального майданчика. Саме тут, люди у вузькому колі зможуть ділитися досвідом, відпочивати, гуляти з дітками. Вартість 99 тисяч гривень.


На запитання депутатки від «Самопомочі» Віри Сергєєвої, за який з поданих іншими опонентами проєктів голосуватиме сам депутат, Клим’юк зауважив, що усі ідеї варті того, аби були втіленими у життя, і немає різниці хто стане переможцем, оскільки це робиться на благо міста. Та більшість з того, що пропонують автори, мало б реалізовуватись владою без усіляких конкурсів.
    Ірина Надюкова розповіла про ідею створення “Літньої школи мистецтв”, на базі якої влітку відбуватимуться лекції та майстер-класи відомих художників та викладачів образотворчого мистецтва. Викладачка художньої школи зазначила, що подібні заняття Володимир-Волинської літньої школи мистецтв вже проводились у 2017, 2018 і 2019 роках за кошти від гранту наданого Державним Департаментом США та користувалися великою зацікавленістю і популярністю серед мешканців міста. Успіх проєкту був визнаний місцевою владою і представниками Державного Департаменту США. Вона вважає, що це потрібно й далі розвивати, оскільки потрібно людям. Вартість проєкту – 27 тисяч 472 гривень.
Андрій Гнатюк презентував чотири проєкти. Один із них «Свіжий подих», передбачає заміну зруйнованих та будівництво нових доріжок з дрібно розмірних фігурних елементів (бруківки), для пішохідного сполучення, та встановлення лавок, смітників, пергол, посів трави, та висадку декоративних рослин у сквері на перехресті вулиць Карбишева та Луцькій. Як зазначає автор, цей район є одним з найбільш густозаселеним, а між-будинкові доріжки зруйновані часом у місцях активного руху пішоходів та інвалідів на візках, мам з немовлятами на візочках та з дітьми. Реалізація проекту, вартість якого 480 тисяч 475 гривень, надасть території скверу привабливого вигляду.

Ремонт тротуарів по вулиці 20 липня передбачає інший його проєкт «Безпечні діти, щасливі батьки», вартість якого 484 тисяч 150 гривень. Йдеться про ділянку дороги біля гімназії Цинкаловського, де майже немає тротуарів, а коли автівки зупиняються на узбіччях, взагалі не можливо пройти.

Покращити візульний вигляд центральних вулиць нашого міста та екологічний стан, на думку Андрія Гнатюка можна, висадивши дерева «Катальпа бігонієвидних Нана, на вулиці Небесної Сотні 3»35 тисяч 920 гривень.

Ще один проект передбачає відновлення зруйнованого містка у парку Слов’янський. Автор додає, що встановлення «Романтичного містка» дозволить не тільки покращити вигляд парку, а й створити фотозону, яка приваблюватиме жителів та гостей міста. Вартість – 99 300 гривень.

Оскільки Володимир-Волинський багатий на споруди сакрального значення, одна з яких – костел Святих Йоакима та Анни. У ще одному проекті Андрія Гнатюка «Світло історії» передбачений монтаж та підключення прожекторів до мережі вуличного освітлювання, для нічного підсвітлювання фасаду храму. Він вважає, що це варто зробити, оскільки це надасть привабливості фасаду костелу, який знаходиться у центральній частині міста і збільшить кількість зон відпочинку. Вартість проекту – 44 тисячі гривень.


Спортивні проекти презентувала Віра Сергєєва. Один з яких «Сiti Спорт» (98 тисяч 350 гривень) у разі перемоги, має стати привабливим місцем для занять спортом дітей та дорослих двох п’ятиповерхівок та мешканців наближених до Ковельськох 122 вулиць. Майданчики запропонованого типу пройшли перевірку роками в дворах м.Києва, коли вони встановлювалися в рамках проекту В.Кличка «Спорт в кожен двір». Як говорить авторка, за логікою, такі майданчики влада мала б облаштовувати щороку по одному в кожний двір.
Для презентації іншого проєкту «Велотрек Екстрім» запросила групу підтримки – дітей, які займаються екстремальними видами спорту. Він передбачає облаштування спортивного простору для молоді та підлітків, де вони зможуть займатися велоспортом, скейтбордінгом, роликовим екстрімом та інше. Паралельно у запущеній частині міського парку буде створено ще один куточок-простір, який буде активно використовуватися. Зважаючи на відсутність таких місць, діти самостійно почали облаштовувати такі майданчики у парках. Тому спортивний простір стане для них вирішенням цих питань. Облаштувати його пропонує авторка у парку «Слав’янському». Вартість проєкту – 337 тисяч 456 гривень.


«Красивому місту – красивий парк» – саме так називається проєкт Олени Кандиби, до якого долучились Анастасія Азанова та Тетяна Дьоміна. Він містить висаджування квітучих кущів та оригінальних декоративних дерев у парку Слов’янський, який покращить естетичний вигляд та створить барвистий пейзаж і затишну атмосферу. Як зазначила авторка, саме ця частина міста є найпопулярнішою серед його жителів та гостей. Тому хочеться, щоб вона мала гарний вигляд. Для цього пропонується висадити 108 декоративних квітучих кущів (вейгела, спірея, дейція, дерен квітучий, жимолость, скумпія, дикий виноград); 5 оригінальних дерев (магнолія, гліцинія, оцтове дерево); встановити 3 декоративні арки над алеєю понад річкою, одну унікальну рослинну стіну-фотозону з винограду та два смітникові баки. Депутат облради Олексій Панасюк зауважив, що ідея дуже хороша, але він особисто зіштовхувався з проблемою нищення насаджень. Як говорить Олексій, неодноразово сам висаджував дерева біля Василівської церкви у парку, але їх ламали. І робили це здебільшого діти на очах у дорослих. І жоден з них не зробив їм зауваження. Тому варто батькам і вчителям пояснювати підростаючому поколінню, що так не можна чинити. Віра Сергєєва запропонувала створити комунальну структуру, яка б відповідала за парк, оскільки він потребує постійного догляду. До речі, варто зазначити, із цим ось уже кілька років є проблеми, оскільки територія відпочинку містян з настанням літа майже не викошується. І це питання неодноразово піднімали активісти та видання»Володимир Медіа». Тому її пропозиція є слушною. Вартість проєкту – 74 тисячі 500 гривень.
«Відродження фестивалю “Володимир”, проведення його у датах, найближчих до 28 липня у форматі живого музичного концерту. Саме такий проєкт пропонує Сергій Шишкін, який є батьком цього музичного заходу. Його вартість – 498 тисяч 760 гривень. Маестро нагадав усім, яким був формат фестивалю, зауваживши, що на його сцені побували багато тепер уже відомих українських виконавців та гуртів. Він був майданчиком, на якому збирались музиканти не тільки з нашого міста, а й з усієї України, і прикро, що більшість колективів вже розпалась. Серед яких і місцеві. «Добре, що «Етнотера» залишилась. І то ми через стільки часу почули її на концерті, присвяченому пам’яті Тараса Макарика. А потім на фестивалі «Княжий». Хочу, щоб відродився “Володимир” задля реалізації творчості молодих музикантів нашого стародавнього міста», – каже Сергій Шишкін. І додає, що влада повинна також долучатися до проведення заходу. Віра Сергєєва, у випадку якщо проект не переможе, запропонувала зібрати підписи для відродження фестивалю.
   Заступник міського голови Лариса Кулікова наприкінці презентації зазначила, усі проєкти варті того, щоб їх втілювати і це б мала робити місцева влада, але, на жаль, на все не вистачає коштів.
Не можна не погодитись з Ларисою Володимирівною у тому, що ідеї, які пропонують автори проєктів, мали б реалізовуватись владою. Але тут хотілося б внести одну поправку: швидше проблема не в нестачі коштів, а у відсутності бажання. Чомусь в інших містах парки доглянуті, засаджені квітами і декоративними насадженнями, з фонтанами і гарними фотозонами, а у нашому «траву немає за що покосити». Тротуар у центрі вирваний з землею, один з прикладів – вулиця Драгоманова, що біля скверу. А біля гімназії майже його немає. Дико дивитися, як одна частина вулиці Ковельської вкладена бруківкою, на іншій – старий облуплений асфальт. Про центральну площу мова вже не ведеться. Як зауважила Тетяна Дьоміна, ми не помічаємо усього цього, бо звикли жити у такому. І коли потрапляємо в інші міста, починаємо розуміти, де живемо, чого не вистачає і щоб хотілося покращити. Добре, що є такі небайдужі люди, які попри небажання влади робити Володимир прибавливим не тільки для проживання, а й для туристів, не опускають рук і докладають усіх зусиль, щоб виправити ситуацію.
Загалом у конкурсі представлено 15 проєктів. Дехто з авторів не зміг прийти і представити їх, але про них можна дізнатися і проголосувати, перейшовши за посиланням  https://volodymyr.pb.org.ua/projects.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!