З 1-го жовтня розпочався процес монетизації пільг на оплату комунальних послуг. У Володимирі-Волинському 2815 громадян отримають пільгу в безготівковій формі, ще 304 – “живими” грошима. Йдеться на сайті міськради.

Про це повідомив начальник управління соціального захисту населення виконкому Володимир-Волинської міської ради Олександр Смикалюк.

Нагадаємо, що одержувачі пільги відтепер самостійно обирають, яким чином отримувати кошти державної допомоги. Новий механізм дає два варіанти її одержання:

  • безготівкова монетизація – коли банк автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, а за підсумками опалювального сезону – зекономлені гроші можна зняти за підсумками опалювального періоду (раз на рік). В цьому випадку пільговик не докладає жодних зусиль, за нього все зроблять органи соцзахисту;
  • готівкова монетизація – коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об’єкти “Укрпошти”) і кожен місяць отримувати “живі” гроші.

Суму пільги розраховуватимуть виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

“Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами України, для деяких категорій громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який у 2019 році становить 2690,00 грн”, – роз’яснює Олександр Смикалюк.

Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій, дозволить заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг і використовувати їх на власні потреби пільговика.

Варто зауважити, що незалежно від доходів пільги надаються:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни,
  • учасникам бойових дій,
  • членам сімей померлих (загиблих) ветеранів війни,
  • чорнобильцям І та ІІ категорій,
  • особам з інвалідністю внаслідок проходження військової служби,
  • ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, ветеранам інших силових структур.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!