На минулій сесії Володимир-Волинської міської ради  більшістю голосів прийнято рішення, яким внесли   до  переліку   об’єктів майна комунальної власності двоповерхове приміщення колишньої школи загальною площею 853, 9 м.кв,  на вулиці Драгоманова, 11. У подальшому це приміщення продаватиметься на електронних торгах.

Проте громадськість міста та депутат міськра Сергій Барщевський виступають проти продажу  історичної будівлі, вік якої 119 років. Тому склали та зареєстрували електронну петицію (https://e-dem.in.ua/volodymir-volinskyj/Petition/View/79?fbclid=IwAR2e5S6DeIAME4EqjwvsQeP0Pj4Pofvx8kNtXrdJAtTR0OhzK1Ml5qwhQeE)

Декілька фактів з історичної довідки будівлі, якій вдалося вистояти  дві війни та зберегти свій вигляд до наших днів.

У цьому приміщенні навчався наш земляк із села Заріччя Микола Рокицький – учень відомого живописця Михайла Бойчука. На початку 20 століття директором училища, яке функціонувало на той час у цьому приміщенні,  був Максим Миколайович Бильдін – представник учительської династії, освічена людина, який володів багатьма іноземними мовами, був знайомим з Юхимом Кримським – батьком відомого поліглота Агатангела Кримського. Між Першою і Другою Світовими війнами у школі навчався відомий польський режисер, володар Оскара – Єжи Антчак.  Крім того,  учнем школи був відомий кінорежисер-документаліст, сценарист, уродженець села Горичів, автор десятисерійного художнього фільму “Час збирати каміння” і документального фільму “Княжий Град” Володимир Андрощук.   Споруда зберігає ауру старовини.

І ось влада міста вирішила продати історичну та культурну  пам’ятку. Вважаємо, що цього допускати не варто.  Шановна громадо, не дамо знищити історичний центр міста, перетворити унікальну будову в  черговий розважальний заклад. Тому закликаємо кожного громадянина, для кого доля майбутнього міста небайдужа, підтримати петицію своїм голосом. Бо втрачаючи пам’ять про минуле, ми   не матимемо майбутнього. То ж не будьмо пасивними, давайте збережемо для нащадків досягнення пращурів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!