Елктронну петицію “Порятунок озера Світязь” зареєстровано 18 жовтня. Її автором є Іменинник Ольга Володимирівна. Петиція вже набрала 6 761 голос.

“Найбільше та найглибше озеро України – Світязь, катастрофічно міліє! Вода відступила від берега на кілька десятків метрів! Просимо Вас негайно вжити заходів, щодо порятунку озера, а саме:  – виділення коштів на ремонт шлюзів, які наразі не працюють. Гідросистемам вже понад 30 років і вони потребують капітального ремонту;  збудувати водопереливну споруду або шлюз-регулятор для усієї системи Шацьких озер”, – йдеться у петиції.

Так, цього року рівень вод в озері Світязь понизився на 36 см, а на 1 вересня абсолютна відмітка становила 163,02 м над рівнем моря, що на 6 см нижче мінімальної відмітки згідно результатів гідрологічних спостережень за останніх 35 років. До пониження рівнів вод, також, спричиняє значне випаровування вологи з озер і прилеглих до них екосистем”,  – йдеться на сайті “Під прицілом”.

А нещодавно працівниками відділу державної охорони природно-заповідного фонду Шацького національного природного парку було виявлено на території пансіонату “Шацькі озера”, в районі центрального пляжу, що входить до зони регульованої рекреації парку, несанкціоновані роботи, а саме діставання екскаватором піску з озера Світязь, що призвело до зміни структури та конфігурації берегової лінії.

Підтримати петицію можна за почиланням:  https://petition.president.gov.ua/petition/73826?fbclid=IwAR1XlGN6Z0vPcfb49j1dAsOybLWk7N4A01LZYii9lez_EoEEApmcBUGjOxo

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!