700 гривень – такою була оплата за опалення чотирьохкімнатної квартири у січні 2018 року у жительки Трускавця. В інші періоди сума сягає 300-350 гривень. На індивідуальне опалення містяни переходили упродовж шести років, більшість встановили газові котли, хоча чимало мають електричні. Малозебезпеченим родинам міська рада виділяла кошти з регіонального бюджету. На це витратили майже 4 мільйони.

 Міський голова Андрій Кульчицький додає, що в залежності від кількості людей, метражу квартири, сукупного доходу сім’ї, а також  від того, яка система: електрична (дешевша у 2,5 рази за газову), давали 3-8 тисяч допомоги на квартиру.

Заощаджувати вдається завдяки відсутності втрат, які виникають під час централізованого опалення, – пояснюють трускавецькі тепловики. Так, при виробництві тепла у котельні втрачається 7% тепла. Оскільки стояки є усі зашлаковааними на 40-50%, почистити їх нереально. Встановивши індивідуальне опалення, людина платить на 40% менше ніж за централізоване. У Трускавці відмовилися від нього навіть усі бюджетні установи.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!