120 тисяч гривень за проєкти реконструкції площі у Володимирі-Волинському

21.12.2021 | Статті | перегляди:

На сайті Володимир-Волинської міської ради опубліковано оголошення про відкритий архітектурний конкурс на кращу концепцію капітального ремонту площі Героїв, який триватиме по 29 грудня 2021 року.

Конкурс проводиться з метою визначення найкращої концепції капітального ремонту площі Героїв у місті Володимирі-Волинському та для того, аби знайти найкраще просторове та композиційне рішення площі із збереженням оточуючого історичного середовища, з урахуванням вимог «Історико-архітектурний опорний план та проект зон охорони пам’яток м. Володимир-Волинський Волинської області». Ділянка проєктування орієнтовною площею 2,5 га розташована у центральній частині міста (схема додається).  

Авторам проєкту посталено ряд завдань, які полягають у новій концепції облаштування площі Героїв з врахуванням діючої вуличної та інженерних мереж, будівель і споруд, які знаходяться на площі. Також передбачено можливість реконструкції житлової та громадської забудови по периметру площі.

Призовий фонд – 120 тисяч гривень, який розділено на три премії за перші три призових місця відповідно, 50, 40 та 30 тисяч гривень. Ось тільки напрошується питання: чому три премії? Ви що збираєтеся  нагороджувати спортсменів, а не автора найкращого проєкту? А може влада має на меті усі три призових проєкти реалізувати на одній площі? Щоб нікого не образити?

Доволі дивно, що реконструкція площі, як зазначено в концепції, не передбачає капітального ремонту інженерних мереж, а лише з врахуванням діючої вуличної та інженерних мереж. Про зношеність яких неодноразово наголошувалося ще при минулій владі. З огляду на це, два роки тому, заборонено там організовувати ярмарки, а регулярні провалля доводять, що робити цукерку в гарній обгортці без наповнювача – собі дорожче.

Реконструкція площі вже з десяток років була на язику у влади. Проходили конкурси, визначалися з кращими проєктами, сплачено аванс 130 тисяч гривень за проєкт, який став переможцем. Про що видання «Володимир Медіа» публікувало  Чому реконструкція площі Героїв стала розмінною монетою для місцевих політиків?

Черговий піар-хід тільки з більшим розмахом. З преміями за три кращих проєкти, з помпезними виступами з трибуни народного депутата Ігоря Гузя та його ставленика Ігоря Пальонки. Не виключено, що наступного року мільйони соцеконому на втілення проекту нардеп знову видаватиме за власну заслугу, нагадуючи владі, хто господар у Володимирі-Волинському. 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини