Білет в один кінець або за що платить міська рада Володимира-Волинського КП “Ласка”

30.03.2020 | Статті | перегляди:

Тему стерилізації та прилаштування безпритульних тварин у Володимирі-Волинському видання “ВолодимирМедіа” порушувало у матеріалі “Собачі перетасовки”. На що й кому йдуть сотні тисяч гривень з міського бюджету, а проблема залишається? Де йшлося, зокрема, й про витрачання чималих коштів міської радою на сумнівні послуги, які надавала колишня власниця комунального підприємства “Ласка” Богдана Новарчук. Місцеві волонтери добилися розірвання угоди з нею, але нинішня угода ще більше обурила їх.

На сайті міськради з’явилося повідомлення про те, що між управлінням житлово-комунального господарства і будівництва виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради та комунальним підприємством «Ласка» укладено договір щодо вилову безпритульних тварин на території міста.

Згідно договору після проведення стерилізації, вакцинації та кліпсування тварини повертаються на попереднє місце проживання під час наступного виїзду на відлов.  Поверненню не підлягають агресивні тварини, невиліковно хворі, а також тварини, які після процесу карантинування, стерилізації, вакцинації та кліпсування були прилаштовані у сім’ї з території КП «Ласка».

Задля візуальної ідентифікації усім виловленим тваринам у 2020 році буде проведено кліпсування бирками жовтого кольору із зазначенням порядкового номеру та написом «ВВ».

Одночасно усі виловлені тварини на місці вносяться в базу «Animal ID» з обов’язковими даними геолокації, фото та короткими характеристиками тварини (стать, приблизний вік, окрас та вага). Також кожній тварині  вживлюється  унікальний підшкірний чіп для ідентифікації її  в майбутньому за допомогою сканера.    

Оплата вищевказаних послуг буде проводитись лише після надання комунальним підприємством «Ласка» копій актів проведення стерилізацій тварин.

Волонтерка Наталія Волошина розповіла виданню, що донедавна стерилізацією тварин у місті займався ветеринар Сергій Тернов, який проводив унікальні операції, після яких вони швидше одужували. Волонтери були задоволені співпрацею. Що трапилося між ним і міськрадою, невідомо, але угода була укладена з КП “Ласка” з Луцька.

-Ми сумніваємось у тому, що підприємство не чинить так, як чинила Новарчук, – говорить пані Наталія. – Його працівники приїздять навіть у карантин, відловлють усіх підряд тварин, і потім їх ніхто не бачить. Якось нам вдалося врятувати кастрованого пса і двоє домашніх тваринок, одна з яких нещодавно народила. Комунальники мають простерилізувати, прочіпувати й повернути назад. Цього ніхто не робитиме. “Ласка” має своїх 350 собак, у Луцьку та районі теж їх вистачає, і коли тамтешні волонтери їм телефонують, вони відмовляються забирати, бо кажуть, що у них не притулок. То який сенс їхати аж у Володимир за ними? На мою думку, тварин вивозять в одну сторону й утилізують. Ми називаємо це – квиток в один кінець. Упродовж двох тижнів жодної тварини не було повернуто. Директорка підприємства навіть коментарі повидаляла, коли я намагалася дізнатися правду. Вважаю, йде відмивання коштів. Вивезенням собак справа не вирішиться. Хоча для когось це вигідно, адже за одну тварину “Ласка” отримує понад 800 гривень. А скільки їх вивозять, ніхто не знає. Чим більше відловлюють, тим більше коштів отримають. Найліпшим виходом з цієї ситуації є продовження співпраці з Сергієм Терновим, у професіоналізмі, людяності та порядності якого ніхто не сумнівається. Окрім того, після стерилізації ми намагаємося прилаштувати тварин, а що відбувається з ними після того, як їх відловлюють і вивозять, – невідомо.

Сам же ветеринар на запитання, чому управлінням житлово-комунального господарства і будівництва виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради відмовилося підписувати угоду, пояснив, що якраз все навпаки, – він не захотів подальшої співпраці, бо ЖКГ винне 50 тисяч гривень Володимир-Волинській міжрайонні державній лабораторії ветеринарної медицини, де проводилися стерилізації. Зокрема, говорить він, упродовж року було виконано понад 350 операцій, а проплачено за 200.

Це схоже на чергову аферу влади, яка вкотре обмиває гроші. Бо як інакше назвеш те, що з місцевим ветлікарем, який добросовісно виконує свою роботу, відмовляється укладати угоду та боргує йому, а з комунальниками іншого міста, роботу яких не контролює, – підписує.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини