Чергова спроба команди Гузя нав’язати свій сценарій в Литовежі не вдалась

12.12.2021 | Новини, Статті | перегляди:

10 грудня, у Литовезькій громаді відбулася чергова сесія, на яку вкотре прибула група підтримки народного депутата Ігоря Гузя на чолі з його помічником Андрієм Бокочем. Завданням «засланих казачків» з Нововолинська було якщо не зірвати сесію, то вчергове принизити голову громади Олену Касянчук і вимагати скасувати рішення минулої сесії про надання дозволу інвестору ТОВ «Сонарсен» переробляти промислові відходи з місцевих шахт (териконів) на площі понад 27 гектарів. Підтримати голову ОТГ Олену Касянчук прибув голова Громадської ради при Володимир-Волинській РДА Максим Климюк.

Для підтримання належного порядку на сесії Олена Касянчук запросила представника правоохоронних органів, оскільки минула сесія не обійшлася без брудної лайки та образ з боку помічника нардепа пана Бокоча, який на противагу статусу, поводив себе зверхньо та зухвало. Цинічно усміхався, даючи зрозуміючи, що він господар ситуації та тільки він має виняткове право вирішувати подальшу життєдіяльність громади, до якої, як і сам нардеп Гузь, немає жодного відношення. 

На фото: Голова Литовезької ОТГ Олена Касянчук проводить чергову сісію сільської ради. 10.12.2021р.

 Перед початком засідання Олена Леонідівна внесла ясність у процедуру скасування рішення попередньої сесії, як того вимагав пан Бокоч, наголосивши при цьому, що таке право надається винятково суду. За цим, представник так званих «небайдужих» мешканців громади озвучив вимоги заборони будівництва, шкідливого (на їх думку) для всього живого, цементного заводу, зазначивши при цьому, що під їх петицією зібрано понад 2 тисячі голосів.

Щоб поставити усі крапки над «ї», розвіяти міфи пана Гузя про «смертельно небезпечний» цементний завод, депутат районної ради Віктор Якубський дав кваліфікований коментар з цього приводу. Як зазначив виступаючий:

Цемент складається на 80 % з глини та вапняку, якого на території громади немає. Тому будувати  цементний завод без сировини – ніхто не буде. Саме ж будівництво вимагає певної процедури, яка полягає у безлічі експертиз та погоджень”. 

Однак, в помічника нардепа Андрія Бокоча своє бачення розвитку подій, яке він наполегливо почав нав’язувати громаді. Спершу він рекомендував провести громадське обговорення, після чого наголосив:

«Є велика рекомендація провести круглі столи разом з експертами. І якщо громада усіх сіл скаже, що підприємство їм потрібне – нехай буде».   

На фото: Виступ депутата обласної ради Андрія Бокоча на черговій сесії в Литовежі

У відповідь голова ОТГ, пані Касянчук, зазначила, що після того як депутати дадуть дозвіл на розробку проектно-кошторисної документації, вона видасть розпорядження про громадські слухання.

«А не тоді, коли ви нам будете вказувати. Ми йдемо в рамках чинного законодавства», – наголосила Олена Леонідівна.

Під завісу бурхливих реплік та виступів голова Громадської ради при Володимир-Волинській РДА Максим Клим’юк наголосив, що питання залучення інвестора на територію Литовезької ОТГ підтримано усіма членами громадської ради, на засіданні якої це питання вже піднімалося. На сьогодні Бокочу і Гузю немає різниці чи буде тут підприємство, чи не буде. Тому що завтра їх вже тут може не бути. І цинічно показувати свій вплив на життя громади.

На фото: Виступ голови Громадської ради при Володимир-Волинській РДА Максима Клим’юка на сесії в Литовежі

«Ситуація з інвесторами в Україні дуже складна. І якщо ми дбаємо про майбутнє своїх дітей, потрібно все зробити для того, аби вони залишалися жити та працювати в Україні. І саме нардеп та його помічники зобов’язані  привести в округ інвестора, а не освоювати кошти соцеконому державного бюджету, тобто наші з вами кошти, не питаючись в нас, де і як їх використовувати. Підтримайте голову ОТГ та зробіть все для того, аби інвестор до вас прийшов. А коли Бокочу не сподобається позитивне вирішення екологічних питань, нехай наступного разу влаштовує мітинги біля офісу Державної екологічної інспекції», – наголосив Максим Клим’юк.

Доволі таки гаряче відбувалася дискусія. Депутати, які тверезо оцінюють ситуацію та дбають про розвиток громади, звертаючись особисто до помічника нардепа Андрія Бокоча, наголосили, що не варто серед людей сіяти паніку та робити депутатів ворогами своїх виборців. 

«Невже ви хочете, щоб ми поїхали в Нововолинськ та провели опитування проти того, що ви там думаєте будувати, зокрема індустріального парку? Там ми більше голосів назбираємо. Чому   ви звинуватили нас в хабарництві? Чому ви нас лякаєте позбавити імперативного мандату? Ми що порушили ідеологічну лінію партії «За майбутнє»? Це шантаж!» – звучало в адресу Бокоча з сесійної зали.

Ці слова якнайповніше розкривають брудні схеми, що використовуються нардепом Гузем та його помічником Бокочем, коли потрібно «нагнути» нескорених та дати зрозуміти, що поки що на цій землі вони «хазяї», а не жителі громади. 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини