Понеділок, 29 листопада 2021, 10:05

Чому досі в лікарні не працює комп’ютерний томограф або як міська влада «дбає» про медицину

22.10.2021 | Статті | перегляди:

  Комп’ютерний томограф, який Володимир-Волинське ТМО придбало кілька місяців тому, не працює, і невідомо, коли запрацює. Причина – відсутній дозвіл Державної інспекції ядерного регулювання України. Щоб отримати його, потрібні акти введення в експлуатацію апарата, які видаються після повної оплати.

Виданню «ВолодимирМедіа» стало відомо про те, що міська рада не виділила обіцяних міським головою коштів, які  могли закрити питання.

  Вартість комп’ютерного томографа становить 9 мільйонів 600 тисяч гривень. 4 млн 800 тис. грн. було виділено з міського бюджету, 1 мільйон – кошти лікарні. 3 мільйони 800 грн. Ігор Пальонка обіцяв виділити у вересні. Вже жовтень минає, обіцяного й досі лікарня чекає. Як і чекають містяни, які змушені їздити в інші міста та платити чималі гроші за обстеження.

   Під час минулої сесії міськради депутати розподіляли кошти, отримані від продажу ТЦ «Роксолана», а це понад 12.5 млн гривень. На лікарню виділили аж 400 тисяч гривень. Вони підуть на ремонт інфекційного відділення із запланованих 3 мільйони 600 тисяч. Це все, що потрібно знати про підтримку медицини місцевою владою, та турботу про здоров’я жителів міста, яке вона так завзято взялася перейменовувати.

  Мабуть, забула, що ситуація із захворюванням на коронавірус залишається складною не лише у світі та Україні, а й у Володимирі-Волинському, де ледь не щодня від цієї хвороби помирають люди. Медики відділення, де лікуються хворі на COVID-19, працюють понад силу. І невідомо, якою ситуація буде завтра, і чи можновладці, або ж їхні рідні не опиняться на лікарняних ліжках,  та чим буде їх чим лікувати, а також чи вистачить апаратів ШВЛ, концентраторів, якщо не приведи Господи, ситуація вимагатиме цього.

   Тож замість того, щоб спрямовувати бюджетні кошти на підтримку місцевої медицини, яка конче їх потребує, влада, яка декларувала нові зміни на виборах, забула свої обіцянки. Чи може вона сподівається на волонтерів та благодійників, які на початку пандемії підтримали лікарню?

  А ще нещодавно нардеп, під контролем якого перебуває міське керівництво, обіцяв, що наша лікарня стане опорною. Їздив до столиці по цьому питанню й Ігор Пальонка, котрий запевняв, що зробить все можливе задля цього. І таки «зробив».

  На сесії міськради депутатами прийнято рішення виділити 250 тисяч було на сервер міської ради, в межах 700 тисяч – на майданчики, 5 мільйонів – на бігові доріжки і трибуни, майже 200 тисяч на автобусну зупинку. Це нагадує бал під час чуми.

Критикуючи попередників за «знищення» медицини у місті, на цьому фоні чітко проглядаються відмінності, бо там хоч щось робилося. А це повна бездіяльність керівництва. Важко уявити, чого чекати від реформаторів, які крім роздуття штатів, та ідеєю з перейменування міста, яка не є першочерговим завданням, нічим не відзначилися.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини