Чому реконструкція площі Героїв стала розмінною монетою для місцевих політиків?

21.07.2021 | Статті | перегляди:

Новим піар-проектом міського голови Ігора Пальонки та його соратників-депутатів, який швидше за все може згодом вистрілити у широкі маси Володимира-Волинського, — реконструкція площі Героїв, яка на передвиборчих перегонах стала розмінною монетою місцевих політиків «За майбутнє». Відлуння від неї стоїть й до сьогодні…

Реконструкція площі Героїв у Володимирі-Волинському як і  будівництво фонтану розпочало масово обговорюватися ще на початку 2018 року. Було представлено чотири можливих варіанти реконструкції центральної частини Володимира-Волинського, які презентували Михайло Габрель, Андрій Гнатюк, Тарас Дукельський та Сергій Нечипорук. Поряд з тим, на обговорення було винесено проєкт реконструкції площі Заслуженого архітектора України, лауреата Державної премії в галузі архітектури – Андроша Бідзіля.

У вересні 2019 року відбулося чергове публічне обговорення концепції реконструкції площі Героїв у Володимирі-Волинському, на якому обрано переможцем проєкт Андроша Бідзіля. І саме його проєкт мав реалізовуватися у Володимирі-Волинському, оскільки фірма Андроша Бідзіля ТзОВ «Архітектурне бюро Спецпроект» виграла торги на ProZorro й виготовлятиме проєктно-кошторисну документацію, вартість якої на той час становила 425 тисяч 324 гривні. Згідно умов договору, як вдалося дізнатися, було перераховано аванс в сумі 130 тисяч гривень.

 «Цьогоріч виділені кошти на виготовлення проєктної документації, був оголошений тендер в системі “Прозорро” і в результаті товариство з обмеженою відповідальністю “Архітектурне бюро Спецпроект” виграло аукціон…”, – відзначив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.

Даний проєкт був найкращим до того часу, поки у Володимирі-Волинському не розпочалися передвиборчі перегони. Щоб якимось чином зацікавити виборців та вчергове обіцяти нездійсненне, кандидат в мери міста Ігор Пальонка та місцевий дизайнер, його соратник по партії «За майбутнє» Андрій Гнатюк пригадали про реконструкцію площі.

Публікації у соціальних мережах  Ігор Пальонка про реконструкцію центральної площі у Володимирі – YouTube,

Андрій Гнатюк у студії “БУГ” розповів про своє бачення реконструкції центру Володимира-Волинського та спеціально організоване голосування, проведеного місцевим Інтернет ресурсом «Твій Володимир», вказували на те, що проект Андроша Бідзіля, який переміг на  ProZorro, виявився таким, що не відповідає думці громади. На думку жителів міста, проєкт облаштування центральної площі кращий в іншого архітектора – Андрія Гнатюка Концепція реконструкції площі Героїв у Володимирі, яку …

Андрій Гнатюк у студії “БУГ”, 2018 рік
Проєкт візуалізації-пропозиції майбутньої площі Героїв, автор Андрій Гнатюк

Після перемоги на виборах, тема реконструкції площі розпочала активно лобіюватися провладною групою депутатів. На березневій сесії нинішнього року, голова фракції «За майбутнє» Андрій Гнатюк вніс пропозицію призупинити фінансування архітектора, який виграв тендер на ProZorro, і розпочати працювати над концепцією, мотивуючи тим, що громаді вона не зовсім сподобалася. Однак, як з’ясувалося, розірвати угоду з виконавцем робіт неможливо. 

За словами Гнатюка, архітектор Андрош Бідзіля, який вже виграв тендер на створення концепції і ПКД проєкту площі, запропонував застарілий варіант. Тому, у Володимирі-Волинському, з волі депутатів  оголошено конкурс на новий проєкт візуалізації-пропозиції майбутньої площі Героїв. Конкурсанту-переможцю передбачено премію.

А що робити з проплаченим авансом? Адже з бюджету кошти пішли. Як і підуть переможцям нещодавно оголошеного конкурсу на найкращу концепцію. Неважко здогадатися кому. Піддано сумніву робота Заслуженого архітектора України. Невже це нікого не насторожує? Адже архітектор роботу виконав, щоразу бував на зустрічах та публічних обговореннях, враховував побажання людей та вносив зміни. Тобто прислухався до думки представників громади, громадської та художньої ради. І те, що згодом за висловлюваннями місцевого дизайнера він виявився застарілим або таким, що не відповідає чиїмось інтересам, у тендерних закупівлях не прописано.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини