Середа, 25 листопада 2020, 13:34

Чи вдасться скликати позачергову сесію у Володимирі, щоб вирішити питання щодо роботи ринків та магазинів

28.10.2020 | Статті | перегляди:

На сайті «Буг» з’явилася публікація
  Підприємці Володимира обурені: поліція складає на них протоколи про порушення карантину, бо рішення міської ТЕБ і НС про м’якіші заходи не має сили
, у якій депутат Володимир-Волинської міської ради Сергій Радкевич озвучує законодавчий колапс, що виник навколо прийнятого  рішення  міською  комісією ТЕБ і НС, яка напередодні виборів  вирішила пом’якшити заходи: не закривати кафе та магазини. 

У звичному режимі працювали ринки міста. Такими чином комісія вирішила не нагнітати перед виборами негативу серед місцевих жителів, які визначалися з наступною владою на чолі з мером.  Упродовж тижня поліція не проводила рейдів, не складала протоколів. Кажуть, була задіяна на охороні виборчих дільниць та комісій.

Наступного дня після виборчої неділі представники правопорядку організували декілька рейдів по промислових торгових точках Володимира. Розпочали з «Княжого», що у ТЦ «Роксолана»  І коли підприємці обурливо підписували протоколи, киваючи на рішення міської техногенної комісії, представники поліції аргументували свої дії неухильним виконанням  постанови уряду від 22 липня 2020 р. № 641 із жовтневими змінами. Тобто, рішення міської комісії виявляється  незаконним у плані перевищення повноважень, і для стражів порядку не є документом. Зі слів Радкевича, в даному випадку потрібне рішення сесії. Тому вже збирають підписи, щоб занести їх ще чинному міському голові, щоб той скликав позачергову сесію.

Підприємців цікавить, що буде завтра? Представник адміністрації ринку «УСВ» звернулася до міськвиконкому щодо подальшої долі ринку, зокрема підприємців, які торгують на території. Їй відповіли, якщо найближчими днями не збереться сесія, уся промислова група магазинів та ринки будуть замкнені. Залишать право торгувати тільки продовольчій групі та тим, хто реалізує корм для тварин.   

Сьогодні зранку ринки працюють поки у звичному режимі, дотри муючись карантинних заходів. Власники магазинів, які напередодні отримали протоколи про порушення обмежень «червоної зони», сьогодні вже працювали.

Підприємці ринку “Підзамче” теж продовжують працювати, дотримуючись усіх карантинних вимог та справно сплачуючи податки. Сподіваються, що нова влада не перешкоджатиме їхній роботі. Зі слів пані Наталії, яка багато років займається підприємницькою діяльністю, підприємці ринку власним коштом зробили ПКД на освітлення, вартість якого становить 80 тисяч гривень. Окрім того, готові облагородити територію. Та от останнім часом ширяться чутки, що їхні робочі місця планують перенести до залізничного вокзалу. Що буде на місці ринку, якщо його знесуть, – невідомо. Оскільки це охоронна зона археологічної пам’ятки національного значення «Вали городища», забороняється зведення будь-яких споруд, що перекривають вигляд пам’ятки. Та все ж люди мають надію, що їх не чіпатимуть, і не доведеться відстоювати свої робочі місця так, як це робили підприємці у Луцьку.

Тепер щодо позачергової сесії, яку так наполегливо хоче зібрати Сергій Радкевич. Навряд чи це трапиться, оскільки потрібен час. Насамперед треба підготувати проєкт рішення, зібрати депутатський корпус. Та от чи потрібно воно депутатам міськради минулого скликання та Петру Саганюку, коли тепер місто має нову владу? Навряд.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини