Чи є халява від держави?

29.01.2016 | Статті | перегляди:

На тлі «безплатної» медицини, освіти в Україні, виявляється, є ще послуги, які держава надає своїм громадянам безкоштовно. Наприклад електронні держпослуги. На тлі останніх реформ у державі введено низку електронних послуг, якими можна користуватись безплатно. На спеціальному порталі за адресою igov.org.ua, для українців уже доступні 215 послуг онлайн. Найближчим часом розробники обіцяють запустити ще 42 послуги, а загалом у розробці їх понад 900. Які послуги можна отримати на iGov.org.ua? Це й замовлення певних довідок, реєстрація майна, подання запитів на виготовлення документів, тощо. Проте, на порталі працюють ще не всі послуги і не в усіх регіонах України.

Безкоштовним також є оформлення земельної ділянки. Конституція України гарантує можливість оформити безкоштовно право власності на землю. Зокрема, отримати земельну ділянку із земель комунальної та держвласності у приватну.

sqwqdxewqdeq

Безкоштовний адвокат. З липня 2015 року в Україні працюють центри надання безоплатної правової допомоги. У першу чергу скористатися нею зможуть малозабезпечені громадяни, пенсіонери, інваліди, діти-сироти та їх опікуни, учасники АТО та сім′ї загиблих воїнів, а також внутрішньо переміщені особи.

При цьому розрізняють первинну правову допомогу — це надання консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг (крім позовів до суду, клопотань тощо), і вторинну безоплатну правову допомогу, яка передбачає:
– захист;
– здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
– складання документів процесуального характеру.

Звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги можна подавати до Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, або до територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання незалежно від реєстрації чи місця перебування.

Оформлення транспортного засобу. Разом з реорганізацією МРЕВ в Україні відмінено довідку-рахунок при переоформленні транспортних засобів. Тепер можна підписати договір купівлі-продажу (дарування) між продавцем і покупцем особисто в будь-якому сервісному центрі НП України в присутності адміністратора центру з пред’явленням документа, що посвідчує особу. Ця послуга є безкоштовною.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини