«Добровільна» вакцинація

25.07.2021 | Статті

Переглядів: 9

30 червня, у соціальній мережі ФБ, у спільноті «Ганьба княжого міста», користувач – Олександр Іващук (швидше за все псевдонім) поставив цілком слушне запитання:

«Це вже стандарти НАТО? Чи підготовка?»

яке стосувалося не лише керівництва військового підрозділу 39 ЗРП, який дислокується у Володимирі-Волинському, а й до влади міста.

Питання полягає у примусовій вакцинації та ряду інших проблем військових. Як зазначив автор,

«Є погрози звільнення, тим людям, які не вакцинуються».  

На даний час, це перше відкрите запитання на згадану тему. Оскільки бюджетники, зважаючи на масове безробіття та відсутність вакансій, бояться втратити свої посади та відповідно засобів для існування. І якщо вірити автору посту, добровільно-примусова вакцинація у Володимирі-Волинському та районі таки існує. Тому що жодного спростування від представників влади не було. А мовчання – знак згоди. 

Можна заслухатися запевнення, що щеплення тільки за добровільною згодою. А звітуються винятково по фактично щеплених. Однак, чому складаються графіки вакцинації, де визначені дати та колективи, які повинні бути провакциновані? Чому на пунктах щеплення збираються черги з бюджетників однієї сфери або тих же військових?  Невже з доброї волі? Невже усі воліють мати сертифікати щеплення аби безперешкодно мандрувати за кордон? У це важко повірити.

Як зазначив на брифінгу перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук, очікується третя хвиля захворювання на коронавірусну інфекцію. В офісі Президента незадоволені фактичним перебігом вакцинації. Тому закликав володимирчан усвідомити усю важливість даної проблеми та добровільно отримати вакцину від коронавірусу. На сьогодні 3310 осіб отримали першу дозу вакцини та 1763 – другу. У медичній установі в наявності 1200 доз Пфайзера. Тобто, проблеми зі щепленням не буде. Особисто Ярослав Матвійчук вже провакцинувався та отримав сертифікат. Його дружина також. Окремо зупинився на колективній вакцинації. Для цього проводиться попередній запис, після чого працівники отримують дозу вакцини безпосередньо у лікувальній установі, або бригада медиків прибуває за адресою установи або організації.

Стверджувати, що влада Володимира-Волинського піде на крайні міри, виконуючи плани вакцинації, ми не будемо. Бо й сам міський голова Ігор Пальонка  не захотів вколотися вакциною. Місяць тому на брифінгу він зазначив, що планує здати повторний аналіз на антитіла, яких  після перенесеної хвороби у нього достатньо-високий рівень. Якщо  їх рівень буде низьким – буде вакцинуватись. Однак після цього питання вакцинації міського голови не піднімалося. Натомість на сайті Володимир-Волинської міської ради з’явилася інформація 

Люди віком 60+ у пріоритеті вакцинації від COVID-19 

І на завершення. Наприкінці минулого року, штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Мета цього плану — протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України (20 млн людей).

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення:

1) січень–квітень 2021 року — люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

2) квітень–червень 2021 року — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;

3) червень–вересень 2021 року — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) вересень 2021 — березень 2022 року — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

 Якщо план є, його варто виконувати. Навіть якщо він з грифом «секретно». Як вказано в документі, «успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю»

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини