Екологи називають нечистоти, які скидає у річку Риловицю водоканал, стічними водами, влада міста бездіє

13.10.2020 | Статті | перегляди:

24 березня 2020 року громадським активістом Тарасом Сватком був зафіксований факт скидання нечистот з помпової станції УВГК у м. Володимирі-Волинському, які потрапляють у річку Риловицю, про що він одразу повідомив екологічну інспекцію у телефонному режимі та викликав поліцію. СОГ Володимир-Волинського ВП ГУ НП у Волинські області, прибувши на місце, відібрала зразки для проведення експертизи та опитала присутніх. Усі зібрані матеріали були передані до Державної екологічної інспекції у Волинській області.

“Тоді я тримав зв’язок з заступником начальника екологічної інспекції області Сергієм Дудкою, який попросив мене викликати поліцію для фіксації цього факту і сказав, що на підставі зібраних поліцією даних екологи будуть притягувати Водоканал до відповідальності. Пам’ятаю, як тоді пан Сергій говорив про співпрацю між нами на постійній основі, але я сказав, що про це можна говорити лише після вирішення даної справи. Недарма… Пропоную вашій увазі мій запит до екологів і їхню відповідь”, – пише Тарас Сватко на своїй сторінці у Фейсбук.

“У відповіді екологи називають нечистоти стічними водами, та вказують на порушений порядок відібрання зразків поліцією. Але прочитайте про вказаний порядок відібрання зразків. Поліція фізично цього не могла б зробити, бо не має такого забезпечення і не наділена обов’язком та компетенцією, яку мають екологи. Тобто, Сергій Дудка знав про те, що відібрані поліцією зразки не будуть мати законної сили для екологів і свідомо ввів мене в оману. Думаю, це та справжня співпраця про яку говорив пан Сергій”.

“Тепер водоканал, як і раніше, продовжуватиме безкаранно скидати міську каналізацію в наші річки. Екологи та міська влада, підстрибуючи, плескають в долоні. Місто потопає в нечистотах, але всі йдуть на вибори. В тому числі і директор Водоканалу – екошкідник Сергій Луцюк. Браво!”, – резюмує Тарас Сватко.

Варто нагадати раніше Сватко разом із працівнками муніципальної варти та представниками міської ради обходили берег річки Риловиця, де виявляли труби, з яких стікали нечистоти від приватних домоволодінь мешканців міста, яким наплювати на екокогію. Окрім того, неодноразово, за отриманою ним інформацією, відбуваються подібні дії з боку водоканалу, зокрема й на помповій станції по вулиці князя Романа. Оскільки помпи міста не справляються з потоком нечистот, і час від часу відкриваються люки, куди й стікають відходи. у річки. У даному випадку – у Риловицю, а також по вулиці князя Романа, де облаштували ливневу каналізацію. Не оминають вони й річку Лугу.

Нагадаємо: біля Риловиці завершується облаштування відпочинкової зони. А тим часом біля неї протікає Риловиця, у яку міський водоканал скидає нечистоти, які екологічна інспекція називає стічними водами. Саме ж русло вже чистили, незабаром знову збираються розчищати, закопуючи такими чином мільйони. Хоча, зі слів місцевого мешканця, який звернувся до видання, це мусять робити через те, бо у підвалах будинків поруч збирається вода. Але чи є це виходом з ситуації, коли річка за певний період знову заростає, разом із тим, у неї ще й нечистоти зливає підприємство. А нинішня влада все бачить і мовчить. Навіть більше, знову збирається на вибори, обіцяючи володимир-волинцям золоті гори.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини