Понеділок, 29 листопада 2021, 10:36

Голова Литовезької ОТГ Олена Касянчук: “Мені незрозуміла позиція нардепа Гузя, щодо можливого будівництва заводу у нашій громаді”

12.11.2021 | Статті | перегляди:

Нещодавно видання опублікувало статтю Чому Ігор Гузь блокує відкриття заводу поряд з Нововолинськом, де велася мова про те, що ТОВ «Сонарсен» у 2020 році виявило бажання переробляти промислові відходи з місцевих шахт (териконів) на площі понад 27 гектарів. 

Інвестори, як попередньо інформовано, хотіли збудувати завод з виробництва цементу із породи шахтних териконів на території колишньої шахти №5, що розташована між Нововолинськом та селом Грибовиця, а точніше, на околиці самого села. Як наголосив Ігор Гузь, за 7-8 кілометрів від Нововолинська.

Відеозвернення  Ігоря Гузя з кулуарів Верховної Ради, яке містило в собі погрози організувати мітинги в кабінеті голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка, стало відправною точкою для розгляду питання будівництва так званого цементного заводу на засіданні Громадської ради при Володимир-Волинській РДА.

На цьому засіданні голова Литовезької ОТГ Олена Касянчук, котра очолила громаду від «За майбутнє», зауважила, що їй не зрозуміла позиція нардепа Гузя.

На фото: Виступ голови Литовезької ОТГ Олени Касянчук на засіданні громадської ради у Володимир-Волинській РДА

До кінця наступного року ліквідовується шахта, яка є основним платником податків до бюджету громади. Тобто, бюджет 2023 року втратить щонайменше 8 мільйонів, які використовуються на утримання інфраструктури. А це в майбутньому означатиме оптимізацію навчальних закладів, закладів культури та скорочення штатів. У минулому році інвестор – ТОВ «Сонарсен», вирішив на території Литовезької ОТГ збудувати переробне підприємство по утилізації шахтної породи.

Після озвучення його намірів відбулася презентація інвестиційного проекту. Підписано меморандум між інвестором та Волинською ОДА. Тобто, процедуру запущено. Проект передбачає до сотні робочих місць та відповідно мільйонні поповнення до сільського бюджету. Технологічна складова проекту передбачає встановлення контейнерів закритого типу для подрібнення породи, яка у процесі заливатиметься водою для отримання суцільного пласту. Кінцевий результат експортуватиметься за кордон. Тобто, загрози для екологічної ситуації на території громади не передбачається.

«Чому народний депутат Ігор Гузь прийняв іншу позицію, мені невідомо», – зазначила Олена Леонідівна. – «Ми лише зробили перший крок».

Тобто вислухали інвестора, ознайомилися з проектом, якого в подальшому очікують громадські слухання. Натомість народний депутат Ігор Гузь, зібравши команду так званих однодумців з міста Нововолинська, вирішив організувати акції протесту проти будівництва переробного підприємства, вчепивши йому ярлик «цементного заводу». При цьому налаштувавши жителів громади одне проти одного.    

Депутат Володимир-Волинської міської ради, голова земельної комісії Микола Юнак наголосив, що подібні проекти направлені на розвиток громади, забезпечують робочі місця та фактично являються джерелом наповнення місцевого бюджету, тому хибні висловлювання про екологічне лихо не вартує обговорення. Інвестор повинен вкладати кошти в Україну. Єдиною вимогою до подібних проектів  – витримати процедуру.

На фото: Олена Касянчук, Максим Клим’юк та Микола Юнак на засіданні громадської ради у Володимир-Волинській РДА

Голова Володимир-Волинської РДА Юрій Лобач зауважив, коли думка громади не зводиться до спільного знаменника, варто ці питання обговорити з екологами. При цьому наголосив, що будь-які інвестиційні проекти дуже важливі, так як створюють нові робочі місця та дають поштовх економічному розвитку певного регіону.

На фото: Виступ голови Володимир-Волинської РДА Юрія Лобача на засіданні громадської ради у Володимир-Волинській РДА

Голова громадської ради Максим Клим’юк, підсумовуючи виступ очільниці Литовезької ОТГ зауважив, що йому особисто незрозуміла позиція нардепа Ігоря Гузя, в передвиборчій програмі якого було розширення робочих місць та залучення інвестицій в регіон. Натомість у нещодавніх його виступах присутня ворожість до інвестора та налаштованість проти влиття інвестицій у Литовезьку громаду.

Звісно, питання переробки шахтної породи на території Литовизької ОТГ – питання часу. Інвестор зайде. Люди отримають роботу, бюджет села – податки.

Що ж насправді вас не влаштовує в даній ситуації шановний пан народний депутат? Невже головна проблема в питанні екології, а може питання в іншому? Якби ви відвідали засідання громадської ради почули б багато чого цікавого.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини