Хасиди у Володимирі-Волинському: будівництво готелю, обурення громади та думка влади

06.07.2021 | Статті

Переглядів: 57

Досить нашумілим та активно обговорюваним у соціальній мережі став приїзд хасидів до Володимира-Волинського. Щороку вони з’їжджаються на могилу цадика  Шломо Готліба Карлінера, який похований на старому єврейському кладовищі на території парку ім. Гагаріна. Реакція жителів не забарилася.

На минулій сесії 4 червня депутати Володимир-Волинської міської ради  прийняли РІШЕННЯ: № 7/52 « Про надання дозволу на розроблення детального плану території земельної ділянки по вул. Драгоманова, 6 у місті Володимирі-Волинському», тим самим дали дозвіл будівництво комплексу для тимчасового перебування паломників. Фінансування здійснюватиметься за рахунок гр. Габая.

ДЕТАЛЬНІШЕ Рішення прийнято 27 голосами депутатів, окрім трьох присутніх, які не приймали участі: Леся Корнійчук, Мирослава Чайковська та Наталія Василець.   

Як стало відомо зі слів міського голови Ігоря Пальонки, за цією адресою має вирости готельний комплекс.

Хочу повідомити, хасиди приїжджають у місто вже не перший рік. Цьогоріч дана подія набула широкого розголосу та обурення людей тим, що вони розбили намет, на території житлового будинку, що на Драгоманова, придбаного  у 2020 році. Ми бачили, що були проблеми зі сміттям, які вони після себе залишали. Є певний негатив від громади. Думаю, під час громадських обговореннях детального плану території будемо ці моменти обговорювати і враховувати думку громади. Місто має бути охайним та чистим. Щодо прибирання сміття, у договорах  оренди приміщення  РБК, басейну, враховано витрати на прибирання. І на території садиби, де вони проживали, також прибирали комунальники. Нарікання здебільшого стосувалися шуму вночі та наявність сміття”, – зауважив Пальонка.

Поряд з тим постає запитання: чому не до кінця виконується рішення сесії? Адже, проаналізувавши думку людей в соціальній мережі, владі потрібно найближчим часом організувати  слухання щодо врахування  інтересів громадськості з даного питання. Чи очікують допоки пригальмується в людей пам’ять, і вкотре за накатаним сценарієм проведуть підкилимні громадські слухання з потрібним рішенням?   

А також якою була мотивація депутатів, коли надавали дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки? Які умови висувалися власнику придбаної будівлі? І чи висувалися взагалі?

Для повної картини культури, як вважає влада Володимира-Волинського «туристів-хасидів», хочеться подати коментар однієї дописувачки: «Засмутила мене новина про хасидів.. Були з чоловіком в Умані. Відвідували  так званий «хасидський» район. Чоловік задля цікавості ходив на могилу  Нахмана. Враження, що ми в іноземній країні. Всі написи  на івриті. Викуплений цілий район міста. На вулиці лише хасиди. Спілкувалась з охоронцем.  Сказав, що працює в них , бо добре платять , але страшно  ненавидить за безкультур’я та бруд. Їх віра не дозволяє працювати, лише молитись . Це його слова…».

Невже  Володимиру-Волинському потрібна друга Умань?

Варто пригадати березневу історію, коли депутати не дали дозвіл на будівництво діагностично -торгового комплексу на вулиці Павлова, про що видання інформувало У Володимирі-Волинському поруч з лікарнею хочуть побудувати медцентр з торговельним закладом

Влада спрацювала на упередження, запустивши спочатку інформацію у ЗМІ, внаслідок чого проект будівництва до розгляду на  сесії не дійшов. Мотивація: два медичних центри на території, яка межує з КП «Володимир-Волинське ТМО», не повинні конкурувати у місті. Як зазначив депутат міської ради Олег Свідерський в інтерв’ю Громадському, чому не дати на приватній території збудувати діагностичний центр, який жодним чином не складе конкуренції лікарні?  Він впевнений, що ТМО покликане не заробляти  кошти, а  надавати якісні медичні послуги. І те, що депутати не дали згоди, Олега Свідерського дещо обурило, адже в них ніхто думки не питав.

Ось два приклади того, як депутатський корпус на чолі з міським головою Пальонкою «дбають» про «розвиток» бізнесу, «створення» здорової конкуренції та «розвиток» туризму, давши старт, як зауважив депутат Микола Савельєв, «маленькій Умані у Володимирі-Волинському».

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини