Хто є орендарями приміщень у Володимир-Волинському ТМО, і що з цього має сама лікарня

25.08.2020 | Статті | перегляди:

Комунальним закладам потрібно заробляти на власні потреби, на покращення оснащення та ремонти. Практично за цим принципом живе КП «Володимир-Волинське ТМО», на теренах якого розмістилися 24 орендарі.

Як виявилося, левову частку (70%) надходжень від орендної плати забирає міський бюджет, лише 30 – залишається у розпорядженні закладу. Орендодавцем нерухомого майна ТМО є відділ майнових і земельних ресурсів виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Ось тільки невідомо чому одному орендарю нараховують  20 гривень за квадрат, а іншому – 820

З документу за підписом першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, відомо, що з числа орендарів найбільше припадає на власників аптечних пунктів. Їх там 8. Найнижча  плата у двох аптечних пунктів ТзОВ «Волиньфарм» (198,32), найвища – власника аптечного пункту Г. Новікової – 865,60 грн за квадратний метр. Натомість приватному  підприємцю П.Й. Ковальському за оренду кабінету 53 м кв під комп’ютерну томографію плата за оренду становить лише…. 64,29 гривень. І це враховуючи, що перед тим як запустити приватника, за кошти міського бюджету проведено в кабінеті ремонт.  

«Ощадбанк», «Приватбанк» встановили банкомати, а К. Гнатюк – платіжний термінал. Орендна плата  становить відповідно 136,24, 137,58 та 135,69 грн. за квадратний метр.   

Розмістилися у ТМО декілька торгових точок та реалізаторів. Наприклад,  ТзОВ ВТП «Фенікс» на 40 квадратних метрах розмістило кафе, орендна плата за квадратний метр якого становить 22,61 грн. у підприємця Спічак Л. 8,7 кв.м по 27,52, а в підприємця Северин Т.С за торгівлю журналами на площі 3 кв м орендна плата становить 57,5 грн. Хіба це не спонукає на певні роздуми?

Добрячий шмат площі – 256 квадратів віддано під обладнання ПрАТ «Київстар», за що орендар сплачує по …. 21,45 грн. І це оператор, який на кожному з нас заробляє мільйонні прибутки!

Розмістилася на 5,3 квадратних метрах  членська благодійна організація «Міськрайонна лікарняна каса», за які сплачує по 4,06 гривні, тобто місячна плата становить аж ….21,54 гривні. При цьому, що благодійний внесок з пацієнта становить щонайменше 50 гривень.

Місцеве  АТМ «Володимир» в лікарні орендує 36 квадратних метри під студію, за що сплачує 19,74 гривні орендної плати за квадрат. Складається враження, що з комунального ТМО місцева влада зробила комерційний заклад. В якому віднайшли   місце під сонцем обрані, потрібні або наближені до міського чиновництва люди.

Крім цього, на базі ТМО орендують приміщення Волинське бюро судово-медичної експертизи,  Волинське обласне патологоанатомічне бюро, КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» під розміщення офісних приміщень та автопарку, за що справляється одна гривня орендної плати в рік. Це обумовлено законодавством.

Усього під комерційну діяльність віддано майже 566 квадратних метри комунального майна, за яке щомісяця сплачується 60,2 тисячі орендної плати. Відповідно 70% – 42 тисячі – йде до міського бюджету, 18 тисяч – залишається в ТМО. Та це майже вдвічі менше, ніж зарплата чиновника виконкому. До цієї суми, за словами одного з орендарів, варто додати оплату за опалення в опалювальний сезон.

Як бачимо, приміщень, які лікарня здає в оренду, до того ж за невелику оплату, з якої їй надходить аж 30 відсотків, є чимало. Разом із тим, не вистачає кабінетів для молодих фахівців, які змушені ділити їх з іншими колегами, через що виникають непорозуміння не тільки між ними, а й між керівництвом, яке стверджує, що вільних приміщень немає. Йдеться про конфлікт лікаря-травматолога Андрія Веремєєнка з адміністрацієї ТМО. Може варто подбати насамперед про свій медперсонал, а потім вирішувати про оренду?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини