Майно Володимир-Волинського водоканалу хочуть віддати під заставу. Оновлено

28.07.2020 | Статті | перегляди:

22 липня на офіційному сайті Володимир-Волинської міської ради з’явився проєкт рішення Про надання дозволу на заставу комунального майна територіальної громади міста Володимира – Волинського, по якому виникло ряд запитань.

Зокрема, по процедурі оприлюднення, мається на увазі автором даного документу начальником управління житлово-комунального господарства та будівництва Віктором Фіщуком порушено статтю 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Пунктом 3 даної статті чітко регламентовано, що  «проєкти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття». Сесія міської ради відбудеться 31 липня, тому до початку її роботи залишалося 9 днів. А не 20, як прописано в законі.

Цікаво, як можна було догосподарюватися, щоб здавати у податкову заставу майно територіальної громади, йдеться про майно водоканалу, а саме: резервуар чистої води ємністю V 2000 м3 вартістю 4 881618 гривень, два насоси “Lowara” V-240 м3 загальною вартістю 154688,61 гривень та два водогони по вулиці Драгоманова та Устилузькій (чи не ті, що прокладалися за проектом «Чиста вода на Побужжі»? ) загальною вартістю  1 116961,3 гривень з метою підготовки документів для розстрочення заборгованості з податку на додану вартість на суму 6153268,61 гривень?

У чому причина, що за 9 місяців керівництва молодого та перспективного ставленика Сергія Луцюка податковий борг з 4 мільйонів 314 тисяч 858 гривень до державного та 729 543 гривні до місцевого бюджетів зріс до 4 мільйони  938 тисяч 378 гривень до державного бюджету і лише на 7 тисяч зменшився до місцевого (станом на 01 червня поточного року)?

Після кадрових змін міський голова Петро Саганюк та його заступник Ярослав Матвійчук разом з виконкомом замість пошуку шляхів виходу з боргової ями УВКГ, розпочав з підвищення заробітної плати Сергію Луцюку, встановивши коефіцієнт кратності по відношенню до мінімального посадового окладу (ставки) працівника  основної професії підприємства 3,55. Про що вказано у рішенні виконкому від 01.11.2019 року Про встановлення коефіцієнта кратності начальнику управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Володимира – Волинського, Луцюку С.І..

Згодом підняли тарифи. У 2020 році населення Володимира-Волинського сплачує за куб води централізованого водопостачання 12.90 грн, а за централізоване водовідведення 17.94 грн.(рішення виконавчого комітету від 21.12.2019р. №359). Для прикладу тариф на централізоване водопостачання у місті Луцьку становить 8,92 грн, а на централізоване водовідведення 11,65 грн. При тому, що масштаби територіальних громад відмінні один від одного.

Далі більше. У грудні минулого року в інтерв’ю ТРК «Аверс» міський голова Петро Саганюк наголошував, що «прийшов новий керівник. Довго до нього придивлявся. За місяць-два  втрати води зменшилися на 10%. Сам понаходив врізки. Прийшов до мене та каже, що є такий апарат, з яким ходиш і бачиш, де втікає вода, хто де врізався. Треба просити депутатів, щоб дали 150 тисяч. Вони окупляться». Про це «Володимир Медіа» публікувало у «Водоканал працює у збиток: у Володимирі планують підняти тарифи на воду»

Однак пошуками врізок, підняттям тарифів та зарплати керівнику водоканалу з боргової ями так і не вдалося вийти, тому володимирська влада на чолі із Саганюком виділяє з міського бюджету 2,5 мільйони гривень на придбання канало-промивочної машини, про що «Володимир Медіа» описувало в статті Як відбувалася тендерна процедура при купівлі каналопромивочної машини

З усіх комунальних підприємств Володимира-Волинського водоканал нині в найкращих умовах, оскільки в рамках проєкту «Чиста вода на Побужжі» вартістю 1 490 033,58 євро., прокладено нові водогони на вулицях Драгоманова, Устилузькій, Івана Мазепи, Лотоцького, реконструйовано Центральний та Північний водозабори. Планується в рамках капітального ремонту вулиць Незалежності та частини Сагайдачного заміну водопровідних мереж. Чого ж бракує для того аби вийти з боргів? 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини