На Олександра Козичка тиснули, щоб підписав новий кошторис із завищеною ціною на понад 3 мільйони гривень

21.10.2020 | Статті | перегляди:

Як і обіцяв місцевий активіст Тарас Сватко у проєкті “По той бік Закону”, вийшли у світ перші записи розмови у приміщенні Волинської ОДА, у кабінеті керівника патронатної служби. Головним   господарем виступав Валерій Леонідович (на відео), котрий вирішив «розрулити» ситуацію, яка склалася навколо кошторисної документації по будівництву полігону у Володимирі-Волинському. Документації, яка у подальшому стала фабулою для відкриття кримінальної справи на  директора КП «Полігон» Олександра Козичка. І яка швидше за все стала основною причиною його смерті, бо через переживання його серце не витримало. Така офіційна версія смерті. Та чи так це є насправді? Бо Тарас Сватко говорить про загибель.

На зустрічі чути голоси покійного Олександра Козичка, начальника управління житлово-комунального господарства Володимир-Волинського міськвиконкому Віктора Фіщука, керівника підрядної організації ТоВ «Комфорт Еко», Віктора Омельчука та колишнім підрядником патронатної служби Волинської ОДА Валерія Криворога.  с

Розмова досить таки специфічна, з висловлюваннями керівника патронатної служби, який наголосив, що в Україні, у тому числі на Волині, він побудував безліч тюрем. Збудував мільйони квадратних метрів, тому на завершення  пообіцяв, що «друзів прикриє, а ворогів – посадить», усіляко настоював на новому кошторисі.

Суть  в тому, що директор КП «Полігону» Олександр Козичко, зважаючи на вказівку казначейства та авансову проплату у 1,6 мільйона гривень, просить підрядника подати акт виконаних робіт на цю суму за старими цінами, що вказані в кошторисі. Однак директор «Комфорт Еко» жодним чином на це не погоджується, оскільки вважає, що початкова вартість кошторису 2016 року не відповідає цінам 2018 року. Тобто з 11 мільйонів гривень він пропонує збільшити вартість робіт до 13, 8 мільйона, що на 3,8 більше. На це Козичко не дає згоди.

Більше того, підрядник прагне коригування провести таким чином, щоб туди внести вартість придбаних матеріалів, що суперечить кошторисній документації. Прозвучало в кабінеті декілька фраз про горезвісний бульдозер та плівку, які підрядник хоче придбати та залишити Козичку на відповідальне зберігання. На це Олександр Іванович вкотре не погоджується.

Упродовж розмови він усіляко доводив, що пропозиції підрядника  до кошторису є незаконними. По-перше, усі зміни повинні не виходити за межі кошторису, тобто тендеру, з яким підрядник був згідний, а вартість нової ціни матеріалів та робіт не перевищувати 10%. Після перевірки наданих «Комфорт Еко» документів, бухгалтерія КП «Полігону» виявила суттєві розбіжності у цінах, які завищені на 40%, а вартість виконаних робіт – на 70%.  Крім того, до кошторисної документації заборонено вносити суму придбання матеріалів, а винятково виконані роботи та надані послуги.

Проте обласні чиновники не були Олександром Івановичем переконані, тому кожне звернення до нього носило зверхній тон, подекуди переходило до образ та незаконних наказів зробити так, як вони вважають за потрібне. Детальніше у відео.

 

Депутат Володимир-Волинської міськради Василь Сусік у коментарях зазначив, що кошти (капітальні вкладення) для нового будівництва чи капітальних ремонтів доріг, будівель інших обєктів виділяє міська рада і спрямовує на розрахунковий рахунок УЖКГ і будівництва (керівник Фіщук). Саме це управління є структурним підрозділом міськвиконкому, згідно їхнього статуту й здорового глузду мало б бути замовником виконання усіх цих робіт. Але це й величезна відповідальність – тому придумана схема, щоби замовниками робіт виступали балансоутримувачі тих чи інших обєктів. У даній ситуації – директори шкіл, завідуючі садочками, керівники комунальних підприємств, а в разі чого й несли відповідальність, хоча головним розпорядником цих коштів є УЖКГ і будівництва.  Директори шкіл повинні організовувати навчальний процес, завідуючі садочками – догляд і виховання діток, комунальне підприємство – конкретне надання тих чи інших комунальних послуг жителям міста, тобто виконувати свої прямі функціональні призначення наданими їм основними засобами й приміщеннями, але не бути замовниками капітальних ремонтів і нових будівництв. Для цього і є УЖКГ і будівництва. 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини