На рекреаційну зону біля Риловиці витратили більше 6 мільйонів. Але свідомо чи ні, забули про найголовніше – саму річку.

16.07.2021 | Статті

Переглядів: 27

Чи не найбільший політичний проект народного депутата Ігоря Гузя у Володимирі-Волинському – рекреаційна зона річки Риловиця. Туди вже вбухали близько 6 мільйонів гривень на газони, доріжки, лавочки, кораблики, освітлення, однак при цьому забули про головне, навколо якого це все відбувається – річку Риловицю. Вона й досьогодні стоїть як та сирота, нікому не потрібною.

Чотири роки продовжується регулярний піар, чотири роки міський бюджет є донором проекту, разом з тим рекреаційна зона швидше нагадує берег, встелений бруківкою та гравієм, висадженими зеленими насадженнями з лавочками. Натомість Риловиця вкрита тиною, заростає очеретом та верболозом. Її русло закидається різними відходами та нечистотами.

І якщо народний депутат Гузь бажав зробити справжню відпочинкову зону біля водойми, спершу потрібно було подумати про розчищення її русла. Цю тему видання піднімало три роки тому Поки пляж облаштовують, річка заростає

На  одному з весняних брифінгів міський голова Ігор Пальонка  наголосив, що  в цьому році планується завершення реконструкції встановленням дитячого майданчику у формі кораблика за півмільйона гривень

Дитячий майданчик у вигляді кораблика на рекреаційній зоні річки Риловиця.

Дитячий майданчик вже стоїть, про що пафосно відрапортували. А хто ж таки і коли займеться руслом річки? А чи може ці роботи в плани влади не входять?

Виявляється,  Через громадську організацію з Києва у Володимирі-Волинському не можуть продовжити роботи по розчистці Риловиці

Річ в тім, що у 2018 році перед початком робіт – розчисткою русла –  надіслано проект на погодження до столичної громадської організації. Та у свою чергу вимагала від володимирської влади перелік і види рослин та птахів, занесених до Червоної книги, зелених насаджень, риби тощо, які знаходяться на території річки. І ніхто ні тоді, ні сьогодні не знає звідки взяти інформацію. Ось де, замість відеороликів з оптимістичними прогнозами на ФБ, потрібно було втрутитися народному депутату Гузю та разом з любителями рідкісних видів флори та фауни все ж таки знайти вихід з ситуації.

І швидше за все, ніякий вихід вже ніхто шукати не буде. Не цікаво. Гузь свою роботу зробив.

По-друге. Хочеться вияснити, а хто має скошувати траву та бур’яни на території відпочинкової зони? В центральній частині парку трава скошена, а ось на прилеглій до неї території бур’яни в пояс.

Занедбана прилегла територія відпочинкової зони.

У соціальних мережах жителі Володимира-Волинського потроху запускають критику в адресу керівництва містом, щодо стану Риловиці. І не тільки. Як виявилося, з парку зникли камери відеонагляду. Як пояснив ситуацію Андрій Кандиба, котрий до приходу нової влади займався їх монтажем та обслуговуванням, два тижні тому камери перебували в робочому стані. Що в даний момент з ними сталося – ситуація невідома.

Врешті, напрошується єдиний висновок: Риловиця з її парком, лавочками та корабликом вже для народного депутата Гузя є неактуальною. На часі нові проекти:  сквер Небесної Сотні, бігові доріжки на стадіоні, згодом організує піар-акцію по хірургічному відділенні ТМО, де наближена до нього фірма розпочала ремонт. А там дивись і новий проект засвітиться на горизонті. Роботи не початий край…

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини