НАЗК перевірило декларації нардепа Гузя: недостовірні відомості, недотримання закону «Про запобігання корупції»

14.01.2022 | Статті | перегляди:

Декілька місяців тому видання «Володимир Медіа» повідомило, що НАЗК розпочало перевірку декларації нардепа Гузя. Ми обіцяли стежити за перебігом подій та обов’язково висвітлити результати.

І ось, 17 грудня минулого року, НАЗК видало довідку №943/21 про результати проведення повної перевірки декларації народного депутата Ігоря Гузя за 2020 рік.

Починаючи з описової частини даного документу, варто проінформувати, що народний депутат Ігор Гузь всупереч Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» не вважає себе публічним діячом. Чим, як вказано у довідці, порушив вимоги даного закону.

Крім цього, нардеп не вказав в декларації відомості про право інтелектуальної власності на зображення знаку «Княжий. Історія оживає тут», тобто, на чому наголошує НАЗК, зазначив недостовірні відомості в розділі «Нематеріальні активи».

Однак на цьому недостовірність поданих відомостей не припинилася. У розділі «Грошові активи», в сумі задекларованих готівкових коштів 618 тисяч гривень Ігор Гузь вказав залишок на банківському рахунку. Згідно довідки банку цей залишок становив 274 442,73 грн. І хоча Національне агентство врахувало пояснення депутата, разом з тим, як вказано у довідці, це не спростовує наявності в деклараціях недостовірних відомостей.

У висновку довідки зазначено, що при подачі декларації Ігор Гузь вказав недостовірні відомості, чим не дотримав п.1,6,8 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції». Натомість правопорушень, передбачених ч.4 ст.172-6 КУАП та ст.366-2 Кримінального кодексу України не виявлено. 

Щось подібне й варто було очікувати. Якщо простий депутат з сільської ради невчасно подасть декларацію, його не лише до суду потягнуть, ще й в реєстр корупціонерів запхають. А ось для народного депутата Гузя уповноваженій особі Національного агентства потрібно вжити заходів для створення в Реєстрі можливості подати декларацію з достовірними відомостями. Нонсенс?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини