Не всі петиції доходять

05.02.2016 | Статті | перегляди:

Із понад 17000 електронних петицій, які вже встигли підготувати українці на стіл нашого Президента потрапило лише до сотні.

Нагадаємо, 28 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованої йому, та дав старт роботі відповідного розділу сайту. З цього часу будь-який громадянин має можливість достукатися до керівництва держави і отримати відповідь. Для цього потрібно зібрати довкола себе однодумців: петицію за три місяці має підписати хоча б 25 тисяч осіб. Відповідь голова держави повинен дати у десятиденний термін з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

До речі першою електронною петицією стала ініціатива щодо «повного та докорінного перегляду податкової системи України з метою спрямування її на сприяння та допомогу малому бізнесу». Вона була зареєстрована на наступний день після підписання президентом указу про електронні петиції. Втім, за три місяці петиція не набрала й половини необхідних для розгляду голосів. Першою успішною петицією стала ініціатива про «вільне володіння вогнепальною зброєю». Її також зареєстрували 29 серпня 2015 року і вже за сім днів їй вдалося набрати потрібну кількість голосів. У відповіді Порошенко звернувся до голови Конституційної комісії та спікера Верховної Ради з проханням ініціювати скликання засідання робочої групи комісії для обговорення можливості прийняття закону Про цивільну зброю та боєприпаси.

Найпопулярнішою за весь час існування ресурсу петицією стала ініціатива, яка стосується скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини