Одиначки без подачки?

02.02.2016 | Статті | перегляди:

Питання соціальних виплат у нашій країні дуже болюче. Останнім часом механізми її  призначення змінилися докорінно, про що кричать майже у всіх ЗМІ. Дехто на цьому заробляє бонуси, дехто доводить що за такими мірилами живе вся Європа, в яку ми так прагнемо потрапити. Однак від цього не стає легше одній із категорій незахищених громадян – одиноким матерям, більшості з яких соціальної допомоги на своїх чад цього року просто не бачити.

Як же в нашому районі поставлено питання із призначенням допомоги одиноким мамам?  Коли це запитання ми поставили працівникам управління соціального захисту населення Володимир-Волинської РДА, у відповідь почули зітхання та знизування плечима. Не від того, що вони не володіють методикою нового розрахунку, не від того що не читали закон про бюджет нинішнього року, а від того що саме цього року соціальної допомоги позбавлять тих мам, які офіційно працюють та отримують  дохід більше 2000 гривень.  Хоча є і такі, що цю допомогу будь-що отримають. Як з´ясувалося, ще й немалу.

Станом на 1 січня 2016 року соціальною допомогою на дітей у Володимир-Волинському районі скористалося 333 одиноких матері (вдови) та батьків (вдівці), – наводить статистику заступник начальника управління соціального захисту населення – начальник відділу соціальних допомог Наталія Нужина. – Цьогоріч в автоматичному режимі продовжено виплати тільки 38. Станом на 25 січня до нас звернулося із заявами 39 одиноких матері.

Наталія Володимирівна пояснила, що з  1 січня ця допомога надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Коли у неповної родини випадає, наприклад, середньомісячний сукупний дохід на одну особу у 700 гривень, то допомогу на дитину, припустимо 7 річного віку, мама отримає в розмірі 755 гривень (1455-700). А та матір, яка ніде не працює (а таких у нас чимало), буде отримувати допомогу в залежності від віку дітей, починаючи із 1167 до 1455 гривень на кожну.

Як з´ясувалося, є ще один нюанс у призначенні допомоги одинокій матері. Відтепер жінка зобов’язана кожних півроку поновлювати документи. У цьому є певний сенс. Якщо взяти тих, хто поїхав на заробітки та навіть забув дорогу до соціальної установи (їм в автоматичному режимі продовжували нараховувати та виплачувати допомогу з року в рік без поновлення документів), то, починаючи з  1 січня 2016 року, можуть не чекати цієї виплати. Кожна одинока матір, яка бажає отримувати допомогу на свою дитину, повинна кожні півроку подавати в управління соціального захисту населення усі необхідні документи. Як з´ясувалося, саме це й вплинуло на цьогорічну статистику отримувачів цієї соціальної допомоги.

Коментувати щось більше просто не хочеться. Можливо нашим владним мужам видніше хто на яку допомогу заслуговує, хоча, виконуючи умови поступового приєднання до євроспільноти, нам усім варто буде поступово забувати про соціальні гарантії, різноманітні пільги та виплати. Такого проїдання бюджету як у нас немає у жодній країні світу. Якщо не так – готова сперечатися.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини