Передвиборча обіцянка чи свідома чергова брехня? Скільки ще «перших січнів» чекати володимир-волинцям на присвоєння опорного закладу ТМО?

05.08.2021 | Статті

Переглядів: 2

Під час чергового передвиборчого піару нардеп Ігор Гузь у товаристві першого заступника Володимир-Волинського міського голови Ярослава Матвійчука побували на зустрічі з міністром охорони здоров’я. Завданням місцевої делегації — покращення матеріально-технічної бази медичного закладу й надання статусу опорної лікарні. Термін – 1 січня нинішнього року.

Вибори пройшли, вже на носі восьмий місяць року, а присвоєння статусу опорного закладу Володимир-Волинському ТМО далі розмов та чергових обіцянок не зрушилося.

На брифінгу міський голова Ігор Пальонка намагався прокоментувати дану ситуацію.

Як зазначив Ігор Анатолійович, на сьогодні в області проведено засідання Госпітальної ради по Луцькій та Маневицькій лікарні. Наступне засідання має відбутися на базі Володимир-Волинського медичного закладу. Для того аби отримати статус опорної, потрібно мати хорошу матеріальну базу, план розвитку, показати свої досягнення та зуміти переконати Госпітальну раду в тому, що є усі підстави для отримання рівня опорного закладу.   

Поряд з тим наголосив, що останні 20 років влада міста практично не вкладала кошти в розвиток лікарні, що й стало причиною не включення її  до  переліку опорних закладів. Лише в період пандемії розпочалося придбання медичної апаратури та виділення коштів на покращення матеріально-технічної бази. Тому першочерговим своїм завданням вбачає фінансову підтримку ТМО за рахунок коштів міського бюджету.

«На сьогодні ми маємо хороші здобутки. Прикладатиму максимум зусиль для того аби наша лікарня набула статусу опорної», – зазначив міський голова.

  • Для присвоєння статуту опорної, лікувальна установа повинна відповідати наступним вимогам, основні з яких – доступність закладів для пацієнтів:  не більше 60 хвилин проїзду автомобільним транспортом; 
  • забезпечення надання медичної допомоги не менш як 120 тис. осіб; оснащення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівня відповідно до примірних табелів матеріально-технічного оснащення, що затверджуються МОЗ;
  • фінансова стійкість закладів охорони здоров’я, що визначається можливістю власників таких закладів забезпечити наявність функціональних потужностей відповідно до вимог законодавства, а також здатність постійно та ефективно надавати послуги вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги належної якості і в об’ємах в межах наявного обсягу фінансових ресурсів;  
  • обов’язкова наявність відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги; відповідний об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня (наказ МОЗ України від 19 жовтня 2018 року № 1881)

Будемо надіятися, що засідання Госпітальної ради таки відбудеться. А яким буде її рішення – покаже час.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини